۱۳۹۶/۱۱/۲۴ بدون نظر انگلستان

هفته اول تازه­ واردها در دانشگاه های انگلستان

قطعا برای شمایی که به فکر تحصیل در انگلستان هستید دانستن یک سری موارد در مورد دانشگاه های انگلستان و قوانین آنها خیلی مهم و الزامی می باشد. یکی از این موارد این است که با اصطلاح هفته تازه واردها در دانشگاه های انگلستان آشنا شوید. هفته ای پر از شور و هیجان برای دانشجویانی که به تازگی به جهت تحصیل وارد انگلستان شده اند. پس برای آشنایی با این اصطلاح جالب و شاید هیجان انگیز در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

تازه واردها چه کسانی هستند؟

در دانشگاه‌ های بریتانیا ( دانشگاه های انگلستان ) دانشجویان جدید دارای عنوان خاصی هستند و Fresher یا همان تازه ­وارد نامیده می‌شوند. پس از امتحان‌های دوره A-Level ، جوانان به مسیر تازه‌ای هدایت شده و تحصیلات دانشگاهی خود را رسماً آغاز می ­کنند، این امر معمولاً با ترک خانه و رفتن به شهری جدید همراه است.

نخستین هفته زندگی دانشجویی را «هفته‌ی تازه­ واردها» می‌نامند که برای دانشجویان تجربه­ ای درهم­ آمیخته با ترس و هیجان است. این هفته برای آن­ها شانس و فرصت بسیار خوبی است برای ایجاد دوستی‌های جدید و تجربه سرگرمی‌های متفاوت. بسیاری از دانشگاه‌های بریتانیا برای فراهم کردن سرگرمی ­هایی برای اوقات فراغت دانشجویان از یک «باشگاه دانشجویی» بهره می­ برند. این باشگاه‌ها بهترین مکان برای دیدار با دوستان و عضویت در انجمن‌های دانشجویی است.

دانشگاه لیدز یکی از بهترین باشگاه‌های دانشجویی را دارد، این باشگاه یک سوپرمارکت، یک کادوفروشی، دو نوشگاه، و حتی سه باشگاه شبانه زیرزمینی دارد. همچنین بیش از ۳۰۰ انجمن در این باشگاه مستقرند که تیم‌های ورزشی، گروه‌های سیاسی و یک روزنامه دانشگاهی از آن جمله­ اند. دانشجویان با پرداخت حق عضویت، در این انجمن‌ها عضو شده و در فعالیت‌های اجتماعی حضور می­ یابند و افراد دیگر با علایق مشترک را ملاقات می‌کنند. گاه در کنفرانس‌ها آن‌قدر تعداد دانشجویان بالاست که بعدها نمی‌توان تک­ تک شان را در کلاس شناخت.

هفته تازه واردها در دانشگاه لیدز انگلستان

هر موضوعی مثلاً انجمن فلسفه یا انجمن انگلیسی، کلوب مختص خود را داراست. در هفته تازه ­واردها فعالیت‌های ویژه بسیاری تدارک دیده شده تا دانشجویان از آن طریق با هم آشنا شوند. تورهای گردش در شهر، کارگاه‌های خلاقانه، و مهمانی‌ها از بهترین روش‌های گسترش مراودات اجتماعی در میان تازه ­واردهاست. گاه خوانندگان مشهور به دانشگاه می‌آیند و برای تازه ­واردها کنسرت برگزار می­کنند. این فرصت نیز برای دانشجویان فراهم شده که به گردش در پارک‌های تفریحی یا شهرهای بزرگ نزدیک بپردازند.

دانشجویان در سال نخست معمولاً در اقامتگاه‌های دانشجویی مستقر شده و با دانشجویان تازه­ وارد دیگر در آپارتمان‌هایی ساکن می‌شوند. البته معمولاً اتاق‌خواب شخصی و آشپزخانه مشترک در اختیارشان قرار داده می­ شود. این شرایط بهترین زمینه ­ساز برای آغاز دوستی‌های جدید است. اما می‌تواند سخت هم باشد اگر نتوانید با هم‌خانه‌ای‌های جدیدتان کنار بیایید یا اگر فضاهای مشترک، بی‌نظم و به‌هم‌ریخته باشد. هفته تازه­ واردها می‌تواند به­ خاطر اجرای هم‌زمان برنامه‌های متعدد برای دانشجویان خسته‌کننده باشد.

بسیاری از دانشجویان به هنگام رسیدن به پردیس‌ها، دل‌تنگ خانه شده و برای این‌که خیلی غمگینِ دوری از خانواده نباشند، سرشان را به کارهای مختلف گرم می‌کنند. برخی از آن‌ها نیز از آزادی جدیدشان استفاده کرده و در هفته تازه ­واردها در مصرف نوشیدنی ها و غذاهای ناسالم زیاده ­روی می‌کنند، که همین امر به بیمار شدنشان می‌انجامد. احساس کسالت پس از یک هفته دیرخوابی و حضور در مهمانی‌های بی‌وقفه. خیلی‌ها این شرایط را با کمال میل تحمل می‌کنند، چراکه معتقدند این هفته احتمالاً بهترین هفته زندگی آن‌ها خواهد بود.

هفته تازه­ واردها فرصت خوبی برای ایجاد دوستی‌های جدید است، اما از یاد نبرید که این فقط شروع زندگی دانشجویی شماست و برای ادامه این خوشی‌ها و دوستی‌ها، سه سال دیگر را پیش رو دارید.

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *