تحصیل در انگلستان

۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۶۳ نظرات انگلستان

تحصیل در انگلستان (Study in UK)

تحصیل در انگلستان - تحصیل در انگلیس

ممکن است تا به حال برای ادامه تحصیل به فکر کشورهای مختلفی افتاده باشید. انگلستان ، چین ، آلمان ، کانادا و …، قطعا انتخاب دانشگاه و کشور مقصد برای تحصیل یکی از اساسی ترین موارد در تعیین آینده شما می باشد. انتخابی که درست یا اشتباه آن شاید به معنای تغییر سرنوشت شما باشد. اینکه که در سبد نتایجتان دست به سمت کدام مورد برده و آن را انتخاب کنید نیاز به تحقیق کافی و ماهرانه ای دارد. کدام؟؟ “تحصیل در انگلستان” ، “تحصیل در چین” ، “تحصیل در کانادا” ، “تحصیل در آلمان” و یا …

بدیهی است که باید دقت زیادی کرد و تلاش زیادی نمود تا بهترین انتخاب را داشت. ما قصد داریم در این مقاله باتوجه به تجربه، دانش و مهارتی که در طی این سال ها کسب نموده ایم یک ذهنیت اولیه و اصولی در مورد تحصیل در انگلستان به شما دهیم تا بتوانید تصمیمی بهتری را جهت آینده تحصیلی خود اخذ نمایید.

 چرا برای تحصیل به انگلستان برویم؟ 

سالانه ۴۳۸.۰۰۰ دانشجوی خارجی در بریتانیا مشغول به تحصیل هستند که از این بین حدودا ۳۰۰.۰۰۰ دانشجو به تحصیل در انگلستان مشغول می‌ باشند. دلیل این امر نیز واضح است. تجربه، دانش و اعتماد‌به‌نفس حاصل از تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان، یاریگر دانشجویان در خلق آینده‌ای روشن است.

مزایای سیستم آموزشی انگلستان

سیستم آموزش عالی انگلستان در تمام جهان مشهور است.

سیستم آموزش عالی انگلستان از بهترین نظام‌های آموزشی جهان به شمار می‌رود و همواره در رده‌بندی‌های جهانی موفق به کسب جایگاه‌های بسیار خوبی شده‌است. دانشگاه‌های انگلستان در رده‌بندی جهانی آموزش عالی مجله تایمز در سال ۲۰۱۸، موفقیت‌های زیر را کسب کردند:

 • کسب ۳ مقام برتر در میان ۱۰ دانشگاه برتر (دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج در این میان ۲ دانشگاه برتر جهان اعلام شدند.)
 • کسب ۷ مقام برتر در میان ۵۰ دانشگاه برتر

کیفیت تحصیلی تضمین‌شده
 • تضمین کیفیت تحصیلی دانشگاه‌های انگلستان در جهان مشهور است. تمامی دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان بر اساس استانداردهای دقیقی که توسط دولت انگلستان وضع‌شده اداره می‌شوند، بنابراین می‌توان اطمینان داشت که بهترین خدمات آموزشی پشتیبانی تحصیلی و منابع در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.
 • دولت انگلستان فهرستی از دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که به رسمیت می‌شناسد را منتشر کرده است، بدین ترتیب می‌توان اطمینان داشت که دانشگاه مورد انتخاب دانشجو تمامی آزمون‌های کیفیت تحصیلی را با موفقیت پشت سر گذاشته‌است.

فهرست کامل دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که مجاز به اعطای مدرک تحصیلی هستند (و با نام مجموعۀ رسمی ‘Recognised Bodies’ شناخته می‌شوند) در اینجا قابل‌دسترسی است.

 • همچنین به دلیل شهرت انگلستان در انجام بهترین پژوهش‌های جهان، در دانشگاه‌های این کشور می‌توان به به‌روزترین امکانات دسترسی داشت. انگلستان به لحاظ کیفیت آثار پژوهشی در جهان رتبۀ اول را کسب کرده و از آمریکا پیشی گرفته‌است. این امر به دلیل کسب تقدیرنامۀ موضوعی است که به‌عنوان شاخص کیفیت آثار پژوهشی در نظر گرفته می‌شود. عملکرد قیاسی بین‌المللی پایگاه پژوهشی انگلستان، گروه کسب‌وکار، نوآوری و مهارت.
 • برخی دانشگاه‌ها و کالج‌ها به نام «مجموعۀ ثبت‌شده» (Listed Bodies) معروف‌اند. در این مراکز دروس ارائه می‌شوند ولی مدرک تحصیلی از یکی از مراکز عضو مجموعۀ رسمی اخذ می‌شود و این بدین معناست که دانشجو در این دانشگاه‌ها به تحصیل می‌پردازد اما برگزاری و ارزیابی امتحانات نهایی و کارهای کلاسی توسط یکی از دانشگاه‌های عضو مجموعۀ رسمی انجام می‌شود.

هزینه زندگی در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید! در این مقاله با هزینه های زندگی در انگلستان در لندن و خارج لندن به خوبی آشنا خواهید شد.

نظام آموزشی در انگلستان

 • نظام آموزشی انگلستان به‌گونه‌ای طراحی‌شده که دانشجو را به طرح سؤال، بحث و گفتگو و ارائۀ نظرات ترغیب می‌کند.
 • در دانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان، تلفیق دانش عملی دانشجویان با ارائۀ کنفرانس‌ها و سمینارها، شیوه‌های آموزشی نوین و محیط آموزشی پیشرفته‌ای را برای دانشجویان خلق می‌کند.
 • فرصت‌های بسیار زیادی برای کسب تجربۀ عملی وجود دارد. در بسیاری از رشته‌ها امکان گذراندن دورۀ کارورزی برای دانشجو فراهم شده‌است و گذراندن چنین دوره‌هایی نقش بسزایی در کسب مدرک تحصیلی برای آن‌ها دارد. در بسیاری از این دوره‌ها اعتبارنامۀ حرفه‌ای نیز به دانشجویان اعطا می‌شود.
امکان انتخاب و قابلیت تغییر
 • یکی از مزایای آموزش عالی انگلستان این است که دانشجو در آن‌ها این امکان را دارد که علایق خود را دنبال کند.
 • رشته‌های تحصیلی ارائه‌شده بسیار متنوع‌اند. از رشته‌های بسیار سنتی تا رشته‌های جدید و پیشرفته، از ساخت بازی‌های رایانه‌ای گرفته تا کسب‌وکار .  رشتۀ تحصیلی مورد علاقۀ خود را در اینجا بیابید.
 • بسیاری از رشته‌های تحصیلی ماژول‌هایی modules (در این مورد بزودی مقاله ای در سایت درج خواهد شد) را در اختیار دانشجو قرار می‌دهند. این ماژول‌ها در حقیقت به دانشجو این امکان را می‌دهند که از میان دروس مختلف، دروسی را که مطابق با برنامه‌اش است را انتخاب کند.

از تجربۀ فراموش‌نشدنی حضور در دانشگاه‌های انگلستان لذت ببرید.

 • انگلستان با کسب رضایت بیش از ۹۰ درصد از دانشجویانش در حوزه تجربیات دوران دانشجویی در میان کشورهای انگلیسی‌زبان موفق به کسب بیشترین امتیاز در حوزۀ رضایتمندی دانشجویان خارجی شده‌است.
 • در دوران دانشجویی سبک زندگی فوق‌العاده‌ای را در انگلستان تجربه خواهید کرد: فضاهای سبز بسیار زیبا، اماکن تاریخی، زندگی شهری و موسیقی و فرهنگ.

 

آیندۀ خود را به دست خود بسازید.

 • بر اساس پژوهش‌های شورای فرهنگی انگلستان در سال ۲۰۱۵، ۳۸ درصد از برندگان جایزۀ نوبل که خارج از کشور خود تحصیل کرده‌اند، در انگلستان تحصیل نموده‌اند.
 • تحصیل در انگلستان، با تجارب متحول‌کننده‌ای که برای دانشجویان فراهم می‌کند، موفقیت آنان را در آینده شغلی‌شان تضمین می‌کند.

ما دلایلی دیگر بر نیز برای تحصیل در انگلستان داریم.

ما معتقدیم انگلستان بهترین مقصد شما برای تحصیل است.  دلایل خود برای تحصیل در انگلستان را در زیر برای شما آورده ایم :

۱- زبان: یکی از مهمترین دلایل برای تحصیل در انگلستان این است که  انگلستان یک کشور انگلیسی زبان است. آیا تا بحال آن را با دیگر کشورهای اروپایی مقایسه کرده اید؟ انگلیسی زبانی است که همین الان هم شما کمی آنرا می‌دانید. یک زبان بین‌المللی است که در اینترنت، علوم، تکنولوژی، هنر، تجارت، گردشگری و غیره از آن استفاده می‌شود. انگلیسی زبانی است که در ۱۰۵ کشور جهان صحبت می‌شود!

۲- فاصله: آیا تا بحال به این مسئله فکر کرده اید که چقدر انگلستان به ایران نزدیک است. آن را با دیگر کشورهای انگلیسی زبان مثل استرالیا، آمریکا، کانادا، و زلاندنو مقایسه کنید. فاصله کم، زمان و هزینه تردد شما و خانواده شما از ایران را کاهش میدهد و زندگی را در حین تحصیل برایتان خوشایندتر می کند. ( آیا شما این موضوع را دلیلی برای تحصیل در انگلستان می دانید؟)

۳- تجربه: مؤسسات و دانشگاههای انگلستان بیش از صد سال است که پذیرای دانشجویان خارجی می باشد. آنها تجربه زیادی در برآوردن نیازهای دانشجویان خارجی دارند، شما و مشکلاتتان را راحت درک می کنند.

۴- کیفیت: مؤسسات و دانشگاههای انگلستان از بالاترین استانداردهای کیفی درسطح جهانی برخوردارند. مسلما شما نمی خواهید پس از صرف این همه هزینه و انرژی از دانشگاهی فارغ التحصیل شوید که کیفیت آن زیر سوال باشد!

۵- ورودی: در انگلستان بیش از ۲۵۰۰ مؤسسه آموزشی پذیرای دانشجویان خارجی هستند. معمولاً امتحان ورودی (کنکور) وجود ندارد. در صورتی که شما دارای پیش‌نیازهای لازم باشید، ما قطعاً شما را وارد یکی از بهترین دانشگاه و مراکز آموزشی خواهیم کرد.

۶- مدرک تحصیلی: مدرک تحصیلی که شما در انگلستان با آن فارغ التحصیل می شوید در تمام دنیا معتبر خواهد بود در واقع برگ برنده در دست شما خو اهد بود.

تحصیل در انگلیس

۷- کار: پس از فارغ‌التحصیلی، مدرک تحصیلی شما از انگلستان، پایه‌ای محکم برای ساختن آینده کاری ‌تان در ایران، انگلستان و یا هر نقطه دیگری از جهان خواهد بود. ( آیا می دانستید نظام آموزشی انگلستان کوتاه ترین مسیر ممکن را برای شما فراهم می کند  تا بتوانید وارد دنیای کار شوید. )

۸- مدت تحصیل: اگر انگلستان را با دیگر کشورهای دنیا مقایسه کنید، متوجه خواهید شد که دوره لیسانس در اکثر کشورها ۴ سال است، در حالی که در انگلستان تنها ۳ سال به طول می انجامد و  فوق‌لیسانس تنها ۱ سال به درازا می‌کشد که این مساله خود از لحاظ شهریه و هزینه زندگی به نفع شما است. ( از دید ما این یکی از دلایل بسیار مهم برای تحصیل در انگلستان می باشد. )

۹- بیمه درمانی: دانشجویان خارجی با پرداخت هزینه ای نا چیز از بیمه درمانی در انگلستان برای طول مدت تحصیل برخوردار خواهند شد.

۱۰- اجازه کار: معمولاً به دانشجویان خارجی ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار داده می‌شود تا برای خود کمی درآمد کسب کرده و یا آن را صرف هزینه‌های زندگی‌شان کنند.

۱۱- نحوه تدریس: مؤسسات و دانشگاههای انگلستان از روش‌های آموزشی و آزمایشی مختلفی استفاده می‌کنند. آن‌ها از آخرین تکنولوژی و اطلاعات سود می‌برند.

هزینه تحصیل در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید! در این مقاله با هزینه های تحصیل در انگلستان در رشته ها و مقاطع مختلف به خوبی آشنا خواهید شد.

۱۲- جامعه: انگلستان کشوری بین‌المللی برای تحصیل و همچنین سفر و زندگی می باشد. انگلستان دارای جامعه‌ای  با افراد گوناگون و روشنفکر و جامعه‌ای است با فرهنگ‌های متعدد، فقط چنین جامعه ای می تواند پذیرای افراد خارجی باشد تا شما در آن احساس غربت نکنید.

۱۳- تفریح: در انگلستان فرصت‌های بسیاری برای استفاده از تفریحات، ورزش، محل‌های تفریحی و دیدنی وجود دارد. دانشجویان خارجی می توانند در اوقات فراغت از این فرصت ها بهره مند شوند.

۱۴- سفر: بازدید از شهرها و روستاهای انگلستان آسان و ارزان است زیرا مسافت زیادی بین آن‌ها وجود ندارد و شما می توانید از تخفیف دانشجویی برخوردار شوید. شما همچنین می‌توانید ظرف چند ساعت با اتوبوس، قطار یا قایق به دیگر کشورهای دیدنی قاره اروپا سفر کنید و از بودن در آن و دیدن آنها لذت ببرید.

۱۵- تنهایی بی تنهایی: بیش از ۲۵۰۰۰۰ هزار دانشجوی خارجی در انگلستان وجود دارد. ایرانیان زیادی نیز در انگلستان وجود دارند که یا مشغول کسب و کارند یا تحصیل، شما در انگلستان تنها نیستید .

برچسب ها
63 نظرات
 1. ایرج

  سلام.من ۲۶ سالمه و لیسانس شیمی کاربردی هستم.معدل دیپلم ۱۶ و معدل لیسانس ۱۵ . برای داروسازی میتوانم اقدام کنم؟هزینه تحصیلی و هزینه مسکن چقدر میشود؟

  پاسخ
  1. Safir Admin

   سلام
   براي فوق ليسانس داروشناسي و يا داروسازي صنعتي مستقيم ميتونيد وارد بشيد،
   ولي اگر داروسازي بخواهيد بخونيد بايد از اول پيش دانشگاهي بخونيد كه بخاطر سن امكانش ضعيفه،
   هزينه تحصيل و مسكن بر اساس انتخاب شما متفاوت خواهد بود،
   مزيت فوق ليسانس اينه كه يكساله است و هزينه تحصيل و زندگي جمعا حدود ٢٥٠٠٠ تا ٣٠٠٠٠ پوند خواهد شد

   پاسخ
 2. نیلوفر

  سلام ببخشید من رشتم انسانیه و سال دبیرستانم معدلم شدیدا افت کرد. و امسال برای مدرک بین المللی زبان میخوام اقدام کنم.بنظرتون میتونم از اکسفورد یا منچستر و یا کمبریج در رشته حقوق پذیرش بگیرم؟

  پاسخ
  1. Safir Admin

   سلام
   ورود به اين دانشگاهها معمولا شرايط معدلي خاص و بالا دارند و بيشتر براي دانش آموزاني كه در مدارس انگلستان تحصيل كرده باشند و حداقل پيش دانشگاهي را در انگلستان گذرانده باشند شرايط ورود بهتر خواهد بود، در صورتيكه تاكيد بر ورود به اين دانشگاهها داريد پيشنهاد ميشود دوره دو ساله Alevel را در انگلستان بگذرانيد

   پاسخ
 3. نیلوفر

  در ضمن ۱۸سالمه

  پاسخ
 4. پگاه میانجی

  سلام ، وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۳ رشته زیست شناسی هستم آیا امکانش هست برای رشته دندانپزشکی یا پزشکی اقدام کنم ، هزینه تقریبیش چقدر میشه ؟

  پاسخ
  1. Safir Admin

   باسلام بله ورود به رشته هاي مورد نظر با احراز شرايط و گذراندن دوره هاي پيش نياز ممكن است

   هرینه ها : https://safirsayee.com/medical-courses/

   پاسخ
 5. غزاله

  سلام، من ۲۴ سالمه فوق لیسانس معماری دارم، خواستم بدونم برای دکتری چطوری باید اقدام کنم؟ و هزینه دانشگاه و زندگی چقدر میشه حدودا؟
  ممنون

  پاسخ
  1. Safir Admin

   باسلام و تشكر از پيام شما،
   دوست عزيز با توجه به اينكه دكتري در كشور انگلستان معمولا تماما تحقيقات محور
   (By research)
   است ، لازم است كه از طرف متقاضيان پروپوزال و يا طرح تحقيقاتي اوليه(اين طرح ميتواند ادامه پايان نامه يا پروژه فوق ليسانس و يا يك طرح جديد باشد) ارائه شود تا پس از ارسال از طرف موسسه به اساتيد و دانشگاههاي مختلف ، و جلب نظر تأييدي و موافق پروسه پذيرش آغاز شود، همراه بودن مقالات بين المللي در روند مثبت كار تأثير بسزايي خواهد داشت و همچنين براي رشته هاي معماري ارائه سوابق و نمونه كارها نيز تأثير گذار خواهد بود.

   پاسخ
 6. یاسمین

  سلام عذر میخوام صحت داره که المان برای پذیرش دانشگاهاش فقط دیپلم ریاضی یا تجربی رو میپذیره؟من رشتم علوم انسانیه یعنی نمیتونم پذیرش بگیرم؟

  پاسخ
  1. Safir Admin

   حوزه فعاليت موسسه سفيرساعي كشورهاي انگلستان، چين و افريقاي جنوبي ميباشد
   در صورت تمايل ميتوانيد رزومه كامل خود را براي ما به ادرس https://safirsayee.com/assesment-form/ ارسال فرماييد ، همكاران ما در حوزه المان با شما تماس خواهند گرفت

   پاسخ
 7. Pingback: هزینه تحصیل در انگلستان ( Cost of Study ) - موسسه سفیر ساعی

 8. المیرا

  سلام.برای فوق لیسانس ودکترای علوم تغذیه درانگلستان شرایط خاصی هست یا نه؟مثلا شرط سن معدل و…سوال دیگه اینکه آیا شما برای ویزای کار داروساز وهمچنین اقامت دائم اقدام میکنید؟؟

  پاسخ
  1. Safir Admin

   با سلام و احترام
   -شرايط عمومي فوق ليسانس و دكتراي اين رشته نيز مانند باقي رشته ها بوده و تفاوت چنداني ندارد،
   كه توضيحاتي در بخش هاي مربوطه در اين سايت داده شده است،
   در مورد شرط معدل: اين موضوع بسته به دانشگاههاي مختلف متفاوت است، مطمئنا معدل هاي پايين تر انتخاب هاي محدودتري خواهند داشت.
   در مورد شرط سني: اين سوْال خيلي كلي است به اين دليل كه شرايط افراد مختلف با هم متفاوت است، خيلي از آيتم ها مانند سوابق كاري و علمي در جواب اين سوْال دخيل هستند ولي مطمئنا فرد به فرد جوابها متفاوت خواهد بود

   -در مورد ويزاي كار و اقامت هم موسسه برنامه اي ندارد.

   پاسخ
 9. مهدی

  سلام من دانشجویه سال ۴ پزشکی هستم و معدل ۱۵ دارم.برای تخصص میتونم در انگلستان اقدام کنم؟شرایطش چجوریه؟

  پاسخ
  1. Safir Admin

   باسلام و احترام
   براي تخصص پزشكي در انگلستان لازم است پس از فراغت از تحصيل در ايران و اخذ مدرك پزشك عمومي، در امتحانات Plabشركت كنيد، )اين آزمونها به معادل سازي شرايط شما براي دانشگاههاي پزشكي در انگلستان كمك ميكند) در صورت قبولي در امتحان اول و دوم و دارا بودن مدرك زبان آيلتس ٧ شرايط بررسي مدارك شما و در صورت امكان مصاحبه ها آغاز ميشود و در صورت كسب امتيازات لازم در دانشگاه يا مركز آموزشي -درماني مشغول خواهيد شد

   پاسخ
 10. محمدمهدی

  سلام من امسال کنکور دادم ولی از نتیجش اصلا راضی نیستم میخواستم ببینم میتونم تو انگلستان از دوره پیش دانشگاهی شروع به تحصیل کنم ؟؟؟
  شرایط رفتن به اونجا چیه ؟؟؟
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون.

  پاسخ
  1. Safir Admin

   سلام دوست عزيز
   شما ميتوانيد دوره پيش دانشگاهي را در كالج هاي معتبر بين المللي در انگلستان بگذرانيد،
   بسته به رشته مورد براي ادامه تحصيل دوره هاي پيش دانشگاهي foundation يكساله و يا Alevelدوساله پيشنهاد ميشود،
   در صورت نياز به اطلاعات بيشتر ميتوانيد با مشاورين ما تماس حاصل فرماييد و حتما پيشنهاد ميكنيم وركشاپ هاي ما را از دست ندهيد.
   https://safirsayee.com/workshop

   پاسخ
 11. نیما کشوری

  سلام وقت بخیر ببخشید یه سوالی داشتم
  من میخوام هم برای تحصیل و هم برای زندگی به انگلستان بیام و سال دوم دبیرستان رشته ریاضی ام چطوری میتونم وارد انگلستان بشم

  پاسخ
  1. Safir Admin

   شما براي ادامه تحصيل در انگلستان ميتوانيد در كالج هاي معتبر شبانه روزي وارد شويد، در حال حاضر امكان ثبت نام براي ترم زمستان امكانپذير است،
   در صورت نياز به اطلاعات بيشتر ميتوانيد با مشاورين ما تماس حاصل فرماييد و حتما پيشنهاد ميكنيم وركشاپ هاي ما را از دست ندهيد.
   https://safirsayee.com/workshop

   پاسخ
   1. آیدا

    با عرض سلام.
    میشه راجب هزینه ی این کالج های شبانه روزی دوره ی دبیرستان توضیح بدین. ممنون!

    پاسخ
 12. امیر

  سلام خسته نباشین
  من ۲۳سالمه دیپلمه تجربی دارم سال ۹۶ هم کنکور دارد ولی رتبه ی خوبی نیاوردم ک بخوام پزشکیو دندون بخونم
  میخواستم ببینم میتونم برم انگلستان ادامه تحصیل بدم ؟

  پاسخ
  1. Safir Admin

   سلام دوست عزيز
   براي شرايط سني شما در صورتي كه بتوانيد نمره زبان مورد نظر را داشته باشيد إمكاني براي ورود به دوره هاي
   Foundation پزشكي و يا داروسازي فراهم شده است

   در صورت نياز به اطلاعات بيشتر ميتوانيد با مشاورين ما تماس حاصل فرماييد و حتما پيشنهاد ميكنيم وركشاپ هاي ما را از دست ندهيد.

   https://safirsayee.com/workshop

   پاسخ
 13. نیما کشوری

  من میتونم رشته ی خودمو ادامه بدم یا حتمن باید تغییر رشته بدم

  پاسخ
 14. Werya

  با عرض سلام شب و روزتون خوش
  بنده دانشجوی کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی میکروبیولوژی هستم
  سوالم اینه که بنده میتوانم برای کارشناسی ارشد علوم پایه ی پزشکی(ایمنولوژی،بیوشیمی بالینی،میکروبیولوژی پزشکی) در دانشگاههای انگلستان اقدام بکنم ولی با نمره
  IETLS هشت ممکنه بورسیه scholarships به من بدهند با سپاس از پاسختون

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   باسلام و عرض ادب
   دوست عزيز
   امكان انتخاب رشته هاي ذكر شده براي شما در مقطع فوق ليسانس وجود دَارد، ولي متاسفانه در مقطع فوق ليسانس به خاطر يكساله بودن،كمتر به دانشجويان بورسيه تعلق ميگيرد

   پاسخ
 15. میلاد

  سلام خسته نباشید.من کارشناسی مهندسی مواد تو دانشگاه دولتی تموم کردم.معدل لیسانسم ۱۵ و یه مقاله ISI دارم.خواستم ببینم واسه ادامه تحصیل تو انگلستان کدوم شهر و دانشگاه صلاحه و اینکه آیا میشه فاند گرفت یا فقط تحصیل با پرداخت شهریه امکان پذیره؟ ممنون

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   باسلام و عرض ادب
   دوست عزيز
   امكان انتخاب رشته هاي ذكر شده براي شما در مقطع فوق ليسانس وجود دَارد، ولي متاسفانه در مقطع فوق ليسانس به خاطر يكساله بودن،كمتر به دانشجويان بورسيه تعلق ميگيرد

   پاسخ
 16. عليرضا

  سلام خسته نباشيد. من امسال كنكور دادم و وضعيت مناسبي دارم كه مي تونم در دانشگاه هاي معتبر پزشكي بخونم.نمره ي ديپلمم هم ١٩.٥هست. فقط زبانم خيلي قوي نيست. اگر بخواهم در انگلستان پزشكي بخونم بايد چيكار كنم؟آيا باز بايد كالج برم؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   سلام دوست عزيز
   در حال حاضر براي ورود به دانشگاه در رشته پزشكي گذراندن دوره پيش نياز يك تا دوساله لازم است،
   در صورتي كه آيلتس بالا داشته باشيد ممكن است در بعضي موارد راههاي جداگانه اي براي دانش اموزان ممتاز ترتيب داد.

   پاسخ
 17. امیر علی

  سلام.
  من فارغ التحصیل کارشناسی فیزیک هستم. ارشد هم قبول شدم. هر دو سراسری.
  معدل لیسانس ۱۴
  یک مقاله بین المللی
  یک کتاب حل تمرین
  یک اختراع ثبت نشده ولی اجرایی شده
  چندین ترم سابقه استاد حل تمرین دارم
  حداقل ۴ توصیه نامه هم میتونم ارائه بدم.
  برای دریافت بورسیه، چه دانشگاه‌هایی رو پیشنهاد میکنید. برای ترم پاییز یا نهایتا زمستان.

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   متاسفانه براي دريافت بورسيه براي دانشگاههاي انگلستان با توجه به شرايط خاص احتمال ضعيف وجود دَارد،
   ولي براي دانشگاههاي معتبر چين با رنگينك بالاي جهاني امكان پيگيري وجود دَارد، در صورت تمايل رزومه كامل خود را براي ما ايميل بفرماييد
   info@safirsayee.com

   پاسخ
 18. yo

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بپرسم که دوره A level که دو ساله هست دقیقا معادل چه بخشی از دوره دبیرستان اینجا میشه؟( واسه دندانپزشکی منظورمه) فقط چهارم هستش؟ یا اینکه بخشی از سال های قبل هم دربر میگیره؟ یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینکه بعد از این دوره که تموم شد برای ورود به دانشگاه های دندانپزشکی غیر از اونایی که ukcat نیاز دارن بقیه چه معیارهایی رو در نظر میگیرن؟

  بعد راستی ظاهرا شنیدم دوره a level دو بار ثبت نام میکنن یه بار سپتامبر و بار دیگه ژانویه درسته؟ اگه یه نفر بخواد از ژانویه شروع کنه برنامه درس هاش با دوره سپتامبر چه فرقی داره؟ مثل قضیه ترم اول و دوم مدارس خودمونه که ترم دوم هم ثبت نام میکنن؟ترم اولش چی میشه؟ ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   با سلام

   دوره A-level دو ساله هست که معادل سال یازدهم و دوازدهم ایران میشه
   دوره های A-level از ابتدا به صورت تخصصی گروه بندی می شوند ( پزشکی ، دندانپزشکی ، مهندسی و…..)
   نمرات دروس A-level رابطه مستقیم با موفقیت دانشجویان برای ورود به دانشگاه و رشته مورد نظرشان دارد.

   بله ، ۲ الی ۳ بار در سال ثبت نام دوره A-level می باشد( بسته به شرایط متقاضیان)
   اگر دانش آموزی از ترم ژانویه شروع کنه باید به صورت فشرده دوره A level رو بگذرونه یا به عبارت دیگه با همون گروه از دانش آموزانی که از سپتامبر شروع کردند این دوره رو به اتمام برسونه

   پاسخ
 19. KImia

  سلام من ١٩ ساله هستم به معدل ١٨.٦٠ ديپلم و ١٨ پيش دانشگاهي. ١٣ ساله كه زبان ميخونم و مدرك كانون و ايلتس ٧.٥ دارم. ميخواستم بپرسم با اين شرايط ميتونم از يكي از كالج ها يا دانشگاه هاي انگلستان بورسيه ي تحصيلي بگيرم؟ لطفا جواب بديد. ممنونم

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   باسلام
   متاسفانه بورسيه هاي تحصيلي در انگلستان در مقطع ليسانس كمتر است،
   اغلب در دوره هاي دكترا و برخي موارد كالج هاي پيش دانشگاهي

   براي شرايط شما امكان ادامه تحصيل در رشته داروسازي و يا فيزيوتراپي وجود دارد،
   و در دانشگاههاي مطرح با پرداخت هزينه هاي تحصيل و زندگي ميتوانيد وارد شويد.

   پاسخ
 20. KImia

  در ضمن در مقطع ليسانس منظورم بود.

  پاسخ
 21. KImia

  من در رشته ي داروسازي يا فيزيو تراپي ميخوام ادامه تحصيل بدم ايا امكانش هست با شريط من؟

  پاسخ
 22. كتايون

  سلام خسته نباشيد ميخواستم بپرسم هزينه كل دوره دكتري روانشناسي در دانشگاه هاي برتر انگلستان حدودا چقدر ميشه؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   سلام،وقتتون بخير
   هزينه ها براى دوره PhD در دانشگاههاى مختلف ، متفاوت است . حدودا” سالى ١٠٠٠٠-١٥٠٠٠ پوند را بايد در نظر بگيريد براى هزينه تحصيل.
   شما ميتوانيد براى مشاوره تلفنى و كسب اطلاعات بيشتر نسبت به رشته مورد نظرتان با موسسه سفير ساعى تماس حاصل نماييد.
   ٠٢١٨٨١٩١٥٤٥

   پاسخ
 23. KImia

  Bebakhshid mishe javabe mano bedid lotfan?

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   خانوم کیمیا پاسختون بالا داده شده است

   متاسفانه بورسيه هاي تحصيلي در انگلستان در مقطع ليسانس كمتر است،
   اغلب در دوره هاي دكترا و برخي موارد كالج هاي پيش دانشگاهي

   براي شرايط شما امكان ادامه تحصيل در رشته داروسازي و يا فيزيوتراپي وجود دارد،
   و در دانشگاههاي مطرح با پرداخت هزينه هاي تحصيل و زندگي ميتوانيد وارد شويد.

   پاسخ
 24. امیر علی

  با سلام، مدتیست رزومه را خدمتتان ارسال داشته‌ام ولی متاسفانه هنوز جوابی دریافت نکرده‌ام. از آنجا که زمان زیادی از دست رفته، متشکر میشم اگر زودتر راهنمایی بفرمایید و پاسخی به ایمیل بنده بدهید.

  پاسخ
 25. Sharifi

  سلام.
  من کارشناسی اقتصاد از دانشگاه تهران و ارشد اقتصاد انرژی از علوم تحقیقات دارم. میخاستم بپرسم شرایط ارشد و دکتری انگلیس چطوره برای رشته ی من. ممنونم

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام
   شرايط ارشد و دكتری در رشته شما مشابه باقی رشته ها و وابسته به نمرات و تواناییهای علمی شما است،
   لطفا به بخش اطلاعات مربوط به كارشناسی ارشد و دكتری در همین سایت مراجعه فرمایید و در صورت نیاز به توضیح تخصصی سوالتان را مشخص تر مطرح بفرمایید

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در چین ، دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 26. سانی

  سلام من ۲۲ سالمه و دانشجوی کاردانی موسیقی در دانشگاه علمی کاربردی در تهران هستم نصف واحد ها رو پاس کردم ولی میخوام انصراف بدم و تحصیل موسیقی رو در انگلستان بخونم .من پیش دانشگاهی ندارم چون در هنرستان گرافیک خوندم. با این شرایطی که من دارم . به چه دانشگاه و یا دانشکده و حتی موسسات آموزشی که مدرک ارائه بدن ورود کنم ? و شرایط ورود و مدارک لازم برای ورود به دانشکده برای رشته ی موسیقی چیست ? ضمنا من خواستار دانشکده های خیلی معتبر و تاپ نیستم و دنبال دانشکده ای هستم که شرایط ورود و گرفتن مدرک ازش اسون باشه که قطعا و حتما پذیرش شم .مقطع تحصیلی هم زیر لیسانس میخوام ترجیحا فوق دیپلم یا حتی مدارک دیگر البته به غیر از A level و foundation . لطف کنید در مورد مدرک HND و HNC رشته ی موسیقی یه توضیحی بدید و شرایط پذیرشش ? خیلی ممنونم .

  پاسخ
 27. سانی

  سلام مجدد
  چرا جواب منو ندادید .خواهش میکنم جوابمو اینجا بدید ایمیلم خرابه لاگین نمیشه
  ممنونم

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز
   سلام
   براي ثبت نام در دوره های آموزشی غیر از مواردی كه نام بردید و غیر از موارد دانشگاهی،اطلاع از شرایط شخصی افراد شامل موقعیت های شغلی و تواناییهای مالی لازم است،لذا پیشنهاد میكنیم برای بهتر به نتیجه رسیدنیدر جلسات مشاوره حضوری ما شركت نمایید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 28. حمید

  سلام من ۳۲ سالمه لیسانس روانشناسی دارم شرایط بورسیه برای ادامه تحصیل را چجوری میتونم داشته باشم؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   با سلام
   دوست عزیز ، حوزه فعالیت ما برای بورسیه دانشگاههای با رنکینگ بالای چین می باشد .لطفا در صورت تمایل رزومه خود را سریعتر ارسال فرمایید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 29. arman

  با سلام . من لیسانس مهندسی پزشکی و فوق لیسانس مدیریت ورزشی (تربیت بدنی) دارم در چه مقاطعی و چه رشته هایی میتونم تحصیل کنم

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام
   در صورتیكه دارای سابقه پژوهشی و پایان نامه تحقیقاتی باشید ، امكان ادامه تحصیل در مقطع دكتری در گرایش های مرتبط با تربیت بدنی و يا مديریت (متناسب با سوابق كاری و پژوهشی) برای شما وجود دَارد.
   درصورت تمایل به گذراندن مجدد دوره فوق لیسانس ؛علاوه بر رشته مهندسی پزشكی، به حسب مورد امكان تحصیل در رشته های مهندسی و رشته های علوم انسانی برای شما فراهم خواهد بود.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 30. Abbas

  سلام می خواستم بدونم که میشه قبل از داشتن دیپلم هم وارد دبیرستان های اونجا به صورت بورسیه شد من الان نهم هستم و وارد متوسطه دوره دوم هم نشدم لطفا حتما بگید. با تشکر

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   سلام
   اگر منظورتون انگلستان هست ، بله امکانپذیر هست اما نه به صورت بورسیه کامل.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 31. Abbas

  سلام لطفا جواب بدین دیگه

  پاسخ
 32. Fateme

  Slm bbkhshid age bkham braye tahsile motarjame zaban englisi ya rvanshenasi brm ounja bazare kare in 2ta chjorie?

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   سلام
   چنانچه منظورتون از مترجمی ، ترجمه زبان انگلیسی به زبان های متداوال در دنیاست ، که در تمام دنیا بازار کار خوبی دارد،راجع به روانشناسی و…‌‌ هم عمدتا بسته به توانایی ها و تخصص های فردی و شخصی افراد دارد.
   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 33. آرميتا عليزاده

  سلام.من ميخواستم براي دانشگاه به كشور انگلستان بروم،چه شرايطي رو براي ورود به دانشگاه هاي انگلستان بايد داشته باشيم؟من رشته رياضي هستم و ميخواهم براي رشته معماري در يكي از دانشگاه هاي انگلستان تحصيل كنم.چه شرايطي رو لازم است و معدل رشته بايد چقدر باشد؟ممنون ميشم سريع پاسخ بديد.

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   با سلام
   با در نظر گرفتن سن تون باید شرایط رو بررسی کرد.اما به طور کلی برای مقطع کارشناسی در انگلستان، شما باید مدرک زبان و آیلتس ۶ داشته باشید .هزینه یکسال تحصیل در انگلستان بسته به رنکینگ دانشگاه بین ۱۲ تا ۱۶ هزار پوند می باشد.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 34. amir

  سلام
  یک سال تحصیل در انگلستان به دلایلی متوقف شد موسسه شما چه نوع کمکی می تواند در برقرارای مجدد رابطه و به انجام رساندن پروژه انجام دهد؟
  لطفا پاسخ رو به ایمیلم ارسال کنید

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   سلام دوست عزيز
   سوْال شما (تحصیل در انگلستان … ) خيلي كلي است، و جواب اين سوالات وابسته به تمام اتفاقاتي كه براي شما افتاده است از قبيل دليل توقف،زمان خروج،ميزان باقيمانده از ویزای قبلي و دوره ای كه با ان ویزای اوليه را دريافت نموده بوديد، لذا براي اينكه بتوانيم برا بررسي دقيق شرايط شما پاسخ صحيح بدهيم شرايط و داستان مربوطه را براي ما به ادرس زير ايميل فرماييد:
   info@safirsayee.com
   بااحترام

   پاسخ
 35. سهیل

  با سلام و عرض ادب
  ببخشید آیا تحصیل در انگلستان شرایط عمومی دارد؟

  پاسخ
 36. مریم

  سلام من دانشجوی ترم ششم زیست جانوری دانشگاه تهران هستم و قصد ورود به دانشگاه های رنکینگ بالای انگلستان هستم مثل آکسفورد و … برای رشته های ژنتیک پزشکی در مقطع فوق لیسانس و یا پزشکی عمومی ۲۲ سال سن دارم آیا امکانش هست و اینکه معدل لیسانسم باید حداقل چند باشه؟مسلط بودن به چند زبان مثل آلمانی و ترکی و انگلیسی آیا تاثیری در این پروسه داره؟و اینکه اگر امکانش هست هزینه هاش به چه صورت هست؟

  پاسخ

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *