۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۷۷ نظرات کانادا

تحصیل در کانادا ( Study in Canada )

تحصیل در کانادا سوالی است که شاید روزی به آن فکر کرده باشید. آیا توانستید جوابی برای آن بیابید؟ ما در این مقاله قصد داریم با ارائه مطالبی شما را در جهت رسیدن به پاسخ این سوال راهنمایی کنیم. ما این مقاله را به دوبخش تقسیم نموده ایم. بخش اول یک بیان عمومی در مورد سوال شما یا همان ” تحصیل در کانادا ” ، و بخش دوم در مورد تحصیلات عالی در کانادا می باشد.

تحصیل در کانادا و دلایل عمومی و خواندنی آن!

اگر تصمیم به تحصیل در کانادا گرفته اید اما پیش از آن لازم می دانید اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید، در این مقاله به برخی از علت های بسیاری که باعث می شود دیگران برای تجربه تحصیل در خارج از کشورخود، کانادا را انتخاب کنند، اشاره می کنیم.

۱. ارائه مدارک تحصیلی که در سراسر جهان معتبرهستند

علاوه بر کنترل کیفی دقیق، استانداردهای آکادمیک در کانادا بالا هستند و این یعنی آموزش شما از کیفیت بالایی برخوردار خواهد بود که در نتیجه آن درهای آینده به روی شما باز خواهد شد و آینده شغلی تان تحت تأثیر مثبت آن قرار خواهد گرفت. مدارک، دیپلم ها یا گواهی های صادره از دانشگاه های کانادا، در سراسر جهان معادل مدارک اعطایی از ایالات متحده و یا کشورهای مشترک المنافع است.

۲. تحصیل مقرون به صرفه

با وجود آنکه کیفیت آموزش و استانداردهای زندگی در کانادا در میان بهترین های دنیا است، اما هزینه زندگی و تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی به طور کلی کمتر از کشورهای دیگر مانند ایالات متحده و استرالیا است. به همین دلیل دانشجویان اغلب ترجیح می دهند کانادا را برای رفتن به کالج یا دانشگاه انتخاب کنند.

۳. جامعه چند فرهنگی

می توان گفت تقریبا کانادا کشور تمام قومیت های جهان است، بنابراین پیدا کردن غذاهای محلی و فعالیت های تفریحی مرتبط با فرهنگ های خاص کار سختی نیست.

۴. محیطی سالم و امن

ممکن است از خوی گرم و دوستانه کانادایی ها روایت های زیادی شنیده یا تجربه کرده باشید اما شاید ندانید که سازمان ملل متحد همواره کانادا را به عنوان یکی از بهترین مکانهای جهان برای زندگی معرفی می کند. شما به عنوان یک دانشجوی خارجی، از همان آزادی هایی که کانادایی ها برخوردارند، برخوردار خواهید بود – احترام به حقوق بشر، برابری و جامعه ای پایدار و صلح آمیز.

۵. آموزش زبان در کلاس جهانی

آیا می دانستید که کانادا یک کشور دو زبانه است و در آموزش زبان پیشروی جهان است؟ از آنجایی که تدریس زبان فرانسه و انگلیسی به عنوان زبان اول و دوم بخشی جدایی ناپذیر در سیستم تحصیلی کانادا است، شما قادر خواهید بود در حین تحصیل در کانادا تسلط و توانایی خود را در هر دو زبان بهبود بخشید.

۶. زندگی هیجان انگیز در پردیس دانشگاه

پردیس دانشگاه های کانادا برای تحصیلات عالی (Post-Secondary) نه تنها به جدیدترین تکنولوژی پیشرفته مجهز است، بلکه شمار زیادی از امکانات مدرن دیگر نیز در آن مورد استفاده قرار می گیرد. این پردیس ها  فرصت های زیادی برای یادگیری و فراغت فراهم می کنند؛ از امکانات ورزشی با سطح کیفی المپیک گرفته تا سالن های کنسرت عمومی و گالری های هنری. علاوه بر این، فرصت ملاقات با افرادی با طرز تفکر مشابه و کسب تجربه های ارزشمند از طریق شوراهای صنفی دانشجویان، رادیو، روزنامه و کسب و کار از دیگر مزیت های این پردیس ها است.

 ۷. فرصت های پژوهشی نوآورانه و فراوان

از آنجایی که تحقیق و پژوهش ( Research ) یکی از اجزای کلیدی تحصیلات عالی کانادا است، شما فرصت زیادی برای متصل شدن به بخشی از این جنبه پویای تحصیل در کانادا خواهید داشت. در کانادا، دولت و صنعت باهم از فعالیت های پژوهشی حمایت می کنند از جمله: صنعت مخابرات، صنعت پزشکی، صنعت کشاورزی، صنعت فناوری رایانه و صنعت علوم زیست محیطی.

۸. سرزمین ممکن ها

محیط آکادمیک بسیار پویا و عملی کانادا به شما این امکان را می دهد که نه تنها در تحلیل و ارتباطات دانش و مهارت کسب نمایید، بلکه چگونگی بیان ، نشان دادن خلاقیت و ارتقای اعتماد به نفس را نیز خواهید آموخت! دبیران و استادان دانشگاه همواره در دسترس و مشتاق کمک در درس ها هستند، و موضوعات تحصیلی به گونه ای طراحی شده اند که تعالی آکادمیک را با تعامل و همکاری در کلاس درس تلفیق می کنند.

۹. امکان مهاجرت

آیا می دانستید که بعضی از دانشجویان بین المللی که دارای مدارک تحصیلی از کانادا هستند و تجربه کار در کانادا دارند می توانند تقاضای اقامت دائم در کانادا را داده بدون اینکه مجبور به ترک خاک آن باشند؟

تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان

تحصیلات عالی در کانادا

در کانادا انواع مختلفی از موسسات آموزش عالی (post-secondary) وجود دارد که شامل کالج، دانشکده های فنی و علوم دانشکده های هنرهای کاربردی و دانشگاه ها می شوند. کالج ها اغلب گواهینامه، دیپلم و مدارک تحصیلی ارائه می کنند، در حالی که دانشگاه ها که به طور معمول بیشتر تحقیقاتی هستند، هم مدارک تا لیسانس (undergraduate) و هم بعد از لیسانس (postgraduate) اعطا می کنند، مانند مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد.

کسب مدارک تا لیسانس (undergraduate) در کانادا سه الی چهار سال طول می کشد که به برنامه تحصیلی و دانشگاه مربوطه بستگی دارد. کسب مدارک بعد از لیسانس (postgraduate) نیز بین یک تا سه سال زمان می برد که به نوع مدرکی که قصد دارید بگیرید بستگی دارد.

نظام آموزشی کانادا از استانی به استان دیگر کمی متفاوت است زیرا موسسات آموزشی عالی در کانادا هر یک توسط دولت استانی خود اداره می شوند.

هزینه تحصیل در کانادا

در مقایسه با اکثر کشورهای انگلیسی زبان، هزینه تحصیل در کانادا ارزان تر است. شهریه تحصیل برای کسب مدرک کارشناسی می تواند بین ۱۵۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار باشد که بسته به موسسه و برنامه ای که برای تحصیل انتخاب می کنید متغیر است. هزینه تحصیل در رشته های هنر و علوم انسانی کمتر از رشته های مهندسی یا پزشکی در کانادا است.

فراموش نکنید که در صورت زندگی در داخل پردیس دانشگاه (On Campus)، هزینه مسکن و غذا بعلاوه کتاب و برخی هزینه های دیگر نیز وجود خواهند داشت. درک درست از تقسیم بندی هزینه های موسسه ای که انتخاب می کنید مهم است.

آیا شما واجد شرایط تحصیل در کانادا هستید؟

طبق قوانین دولت کانادا، شرایط زیر برای دریافت ویزای دانشجویی و تحصیل در کانادا الزامی است:

 • یک موسسه آموزشی معتبر (Designated Learning Institution) در کانادا شما را پذیرفته باشد. (دانشگاهی که مورد تایید وزارت علوم کانادا باشد.)
 • باید ثابت کنید که پول کافی جهت پرداخت هزینه های زیر را دارید:

* هزینه تحصیل در کانادا

* هزینه زندگی خود و سایر اعضای خانواده که با شما به کانادا می آیند و

* هزینه سفر بازگشت خود و سایر اعضای خانواده که با شما به کانادا می آیند.

 • شما می بایست شهروند قانونمند و بدون سابقه کیفری باشید و خطری برای امنیت کانادا نداشته باشید. ممکن است لازم باشد گواهی عدم سوء پیشینه از اداره پلیس ارائه کنید.
 • سلامت شما باید در وضعیت مطلوبی باشد و در صورت لزوم باید با انجام معاینه پزشکی موافقت کنید.
 • شما باید افسر مهاجرت را قانع کنید که پس از پایان مدت اقامت مجاز، خاک کانادا را ترک خواهید کرد.

چه زمانی باید تقاضای مجوز تحصیل (Study Permit) داد؟

دانشجویان خارجی علاقه مند به تحصیل در کانادا باید با قوانین و فرآیندهای مربوط به تحصیل در کانادا آشنا باشند. دولت فدرال کانادا بهترین و دقیق ترین منبع برای کسب اطلاعات است. دولت فدرال، شهروندی و مهاجرت کانادا Citizenship and Immigration Canada (CIC) را اداره می کند – که علاوه بر برقراری ارتباط میان خدمات مهاجرتی و ثبت نام شهروندی، مسئولیت پذیریش دانشجویان مهاجر و خارجی، گردشگران و کارگران موقت را بر عهده دارد.

امیدواریم با مطالعه این مطلب توانسته باشید به پاسخ سوالات خود در مورد تحصیل در کانادا رسیده باشید. اگر هنوز هم سوالی برایتان باقی مانده می توانید از مشاوره رایگان مشاوران ما بهره مند گردید. این افتخار ماست ۰۲۱۸۸۱۹۱۵۴۵

برچسب ها
77 نظرات
 1. مبینااکبری

  سلام روزتون بخیر،من تازه پایه دهم هستم و در رشته تجربی تحصیل میکنم،اگر امکان داره شرایط تحصیل و اعزام به کانادا رو قبل از کنکور و یا بلافاصله بعد کنکور برام توضیح بدید،باید چه شرایطی داشته باشم،ممنونم

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزيز سلام

   ضمن تبريك سال نو از اينكه وبسايت ما را دنبال ميكنيد سپاسگذاريم.

   در صورتيكه تمايل داشته باشيد قبل از كنكور به كانادا اعزام شويد می بايست در كالج های بین المللی كه سالهای آخر دبیرستان و پیش دانشگاهی را برگزار می كنند وارد شويد كه علاوه بر تسلط اوليه بر زبان انگليسي ارائه ريز نمرات دبيرستان در إيران إلزامي است.
   هزینه های تحصیل در هر سال از ١٥ تا ٢٠ هزار دلار كانادا متغير است.
   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا و تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 2. ali

  سلام من هم پایه یازدهم هستم و برای سال اینده میخواهم در تورنتو تحصیل کنم
  من هم سوالم مثل خانم اکبریست ممنون میشم پاسخ بدید 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   شما پس از اتمام سال یازدهم میتوانید در مدارس بین المللی و یا کالج های معتبر در تورنتو برای سال آخر و پیش دانشگاهی ثبت نام نمایید، با توجه به محدودیت های زمانی برای پروسه طولانی ویزا، با فوریت باید مدارک خود را تحویل نمایید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا و تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 3. فروغ بابااحمدی

  سلام، من ۴۲ سال سن دارم ،لیسانس ادبیات فارسی هستم چگونه میتوانم در کانادا تحصیل در رشته داروسازی کنم، ویزای مولتی کانادا هم دارم دو فرزند یکی پایه ۱۰ و یکی دوم دبستان دارم ممنون میشم در اسرع وقت پاسخ بدید

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز با سلام و احترام

   باتوجه به شرایط سنی شما و اینکه لازم است رشته داروسازی از ابتدا شروع شود، این درخواست سخت به نظر می‌رسد ،
   محبت بفرمایید یک فایل کامل رزومه خود را ارسال فرمایید ( در بخش فرم مشاوره تحصیلی ) تا به بخش مربوطه جهت بررسی واعلام نظر ارجاع داده شود.

   متشکرم

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا و تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 4. مهرسا

  من الان پایه یازدهم هستم رشته تحصیلیم هم ریاضی شرایط رفتن به کانادا قبل از کنکور و بلافاصله بعد از کنکور رو میخاستم بدونم و اینکه هزینه ها چه جوریه؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   شما پس از اتمام سال یازدهم میتوانید در مدارس بین المللی و یا کالج های معتبر در کانادا برای سال آخر و پیش دانشگاهی ثبت نام نمایید، با توجه به محدودیت های زمانی برای پروسه طولانی ویزا، با فوریت باید مدارک خود را تحویل نمایید.
   هزینه های تحصیل به طور متوسط ۱۵۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ دلار در سال می‌باشد.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا و تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 5. فاطمه رضایی

  سلام و عرض ادب
  من دانشجوی ترم ۶کاردرمانی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستم با معدل ۱۸/۲۲ ممنون میشم راهنمایی کنید که ایا میشود واسه فوق لیسانس فاند گرفت و درغیر این صورت هزینه تحصیل چقدر است

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز

   باسلام و احترام

   متاسفانه امکان اخذ فاند برای رشته شما در مقطع فوق لیسانس وجود ندارد، با توجه به اینکه فوق لیسانس در انگلستان یک دوره یکساله است، هزینه تحصیل بطور متوسط ۱۵۰۰۰ پوند برآورد می‌شود.

   متشکرم

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا و تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 6. ارزو

  سلام خسته نباشيد
  من دانشجو رشته پزشكي بين الملل هستم ميخواستم ببينم ايا بعد از امتحان علوم پايه دوسال اول ميتونم در كانادا ادامه تحصيل بدم؟!

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز

   باسلام و احترام

   اگر منظور شما ترانسفر کردن به دانشگاه های کانادا در رشته پزشکی است، معمولا این اتفاق خیلی سخت ممکن است، و وابسته به نظر دانشگاه مقصد دارد.

   متشکرم

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا و تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 7. سوگند

  سلام خسته نباشيد
  من ٢١ ساله هستم و ترم ٥ رشته عمران دانشگاه پرديس صنعتي شريف در حال تحصيلم. آيلس ٧ دارم. ميخواستم ببينم براي بورسيه يا پذيرش بدون بورس چه رزومه اي بايد داشته باشم . ممنون.

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   .دوست عزیز سلام

   بله امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس البته بدون دریافت بورسیه برای شما در انگلستان امکانپذیر است.
   ریز نمرات ‌ و معدل و رزومه شما فقط در انتخاب رتبه دانشگاه مقصد تاثیرگذار است بنابراین امکان ورود به دانشگاه‌های مختلف برای شما فراهم خواهد بود.

   بااحترام

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا و تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 8. اميرسعيد يارالهي

  با سلام وقت بخير بنده داراي مدرك ديپلم رشته برق صنعتي هستم و ميخوام رشته خلباني در كانادا ادامه بدم شرايط چه جوري هستش
  أيا كار بعد از تحصيل رو تضمين ميكنن؟؟؟؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   امکان ثبت نام در کالج های خلبانی برای شما وجود دارد، ولی به هیچ وجه نمیتوان توقع تضمین شغلی را داشته باشید.

   بااحترام

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا و تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 9. Faezeh

  سلام خسته نباشيد.ريز نمرات بايد چقدر باشن كه قابل قبول باشه؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   سلام دوست عزیز

   معمولا ریز نمرات در صورتیکه نمرات بالای ۱۴ را داشته باشند شرایط از وضعیت بد به خوب تغییر می‌کند.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا و تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 10. مهتاب

  سلام خسته نباشيد
  ريز نمرات كل مقطع دبيرستان مهمه؟
  اگر پايين تر از ١٤بود امكان تحصيل نيست؟

  پاسخ
 11. مهتاب

  سلام خسته نباشيد
  ببخشيد اگر ريز نمرات پايين تر از ١٤ بود بايد چي كار كرد؟

  پاسخ
 12. مهتاب

  سلام خسته نباشد
  اگر ريز نمرات پايين تر از ١٤بود بايد چي كار كرد؟

  پاسخ
 13. احمدرضا

  سلام خسته نباشید. من ۲۷ سال سن دارم و اسفن سال ۹۷ سربازیم تموم میشه و متاهل هستم مدرک لیسانس برق مخابرات هم دارم ولی نمراتم زیاد بالا نیستن. میخواستم ببینم میشه با تامین هزینه تحصیل برم کانادا و در یک رشته فوق بگیرم با تصمین شغل در اونجا. اگر نه کاسه اینگه تضمین شغلی داشته باشم باید چیکار کنم. البته ۵ سال هم سابقه کار دارم

  پاسخ
 14. پامچال

  با سلام.اگر که فرد با زبان فرانسه هم آشنایی و تقریبا مسلط باشه امکان و شرایط مهاجرت چقدر بهتر می شه

  پاسخ
 15. الهه

  سلام پسر مت ۱۶ ساله است و فعلا دانش آموز پایه نهم در یکی از شعب مدارس سلام تحصیل میکند با نمرات و معدل خوب و در باشگاه المپیاد فیزیک مشغول به تحصیله، برای سال دهم که شروعش تقریبا ۶ ماهه دیگست، امکان مهاجرت و ادامه تحصیل به کانادا را داره ابشون یا نه?
  ضمنا من که مادرش هستن فعلا امکان اینکه همراهش اونجا زندگی کنم را ندارم، چون هنوز بازنشسته نشدم
  سوالم اینه که هزینه کل تحصیل ، مسکن و خورد و خوراکش حدودا چقدر میشه?
  و باید مدرکی برای تأمینش ارائه کنیم یا نه
  چطوری باید برای پذیرشش در دبیرستان اقدام کنیم
  و در شروع کار چقدر هزینه نیاز هست?
  سپاس از راهنمایی شما

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   سلام و عرض ادب

   بله، امکان ورود فرزند شما در مدارس و کالج های شبانه روزی کانادا وجود دارد، و در این صورت بدون نیاز به حضور سرکار ایشان می‌تواند تحت نظارت کالج تحصیل و زندگی کند.
   مجموع هزینه های تحصیل ‌‌و‌ زندگی در کانادا بطور متوسط بین ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار در هر سال محاسبه می‌شود.
   حساب‌های بانکی و مدارک درآمدی شما میبایست ثابت کند که امکان پرداخت مبلغ فوق توسط شما وجود دارد.
   در صورت تمایل به شروع پروسه و‌ تکمیل مدارک میتوانید با همکاران ما در موسسه تماس بگیرید و یا فرم مشاوره تحصیلی را جهت تماس کارشناسان ما تکمیل فرمایید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا و تحصیل در چین
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 16. آرمان

  سلام من متأهل هستم و ۳۵ ساله و دارای ۶ سال سابقه کاربا بیمه مرتبط با رشته، تحصیلاتم فوق لیسانس مهندسی صنایع غذایی هستش، با معدل ۱۸، میخواستم بدونم بهترین راه برای اخذ اقامت کانادا در آینده چه روشی هستش ، ممنون

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز
   باسلام

   باتوجه به اینکه تخصص موسسه ما صرفا اقدام از روش های تحصیلی است، پیشنهاد میکنیم در مورد مسائل مرتبط با اقامت با وکلای مهاجرتی تماس حاصل فرمایید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 17. آرمان

  اگه امکانش هست شرایط اخذ گرفتن بورس تحصیلی در کانادا رو هم واسم بگین، و هزینه های زندگی در کانادا برای یک زوج جوان اعم از اجاره مسکن، رفت و آمد، خوراک، هزینه های جانبی، خدمات و …

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   بورسیه ها معمولا برای مقاطع تحصیلات تکمیلی است ‌ و منوط به ارائه سوابق کاری و تحصیلی و پژوهشی می‌باشد.
   هزینه های زندگی در شهرهای مختلف و روش های متفاوت زندگی کاملا متغیر است ولی به طور متوسط هزینه های زندگی برای یک نفر ممکن است سالیانه از ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار محاسبه شود.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 18. زهره

  سلام من ۲۵ سالمه و مدرک کارشناسی بیوتکنولوژی و مدرک ارشد بیوشیمی دارم میخواستم بدونم میتونم برای دکتری دندانپزشکی بخونم,با توجه به اینکه ۴سال علوم پایه خوندم؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   باسلام و احترام
   در صورتیکه تمایل به ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلستان را داشته باشید این امکان معمولا وجود ندارد، ولی برای کشور کانادا ممکن است بتوان شرایطی برای ادامه تحصیل شما مهیا کرد که البته این امکان وابسته به قوانین اختصاصی دانشگاه‌های مقصد نیز می‌باشد.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 19. محمد

  باسلام خدمت شما.من در حال حاضر مدرک فوق دیپلم رشته مهندسی عمران از شاخه فنی دارا هستم. میخواستم بدونم برای مقطع کارشناسی میشه به کانادا رفت؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام
   در برخی از دانشگاه‌های کانادا شرایطی برای ادامه تحصیل دارندگان مدرک فوق دیپلم مهیا شده است، لطفا جهت کسب اطلاعات بیش‌تر با همکاران ما در موسسه تماس حاصل فرمایید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 20. آرتين

  با سلام و عرض خسته نباشيد
  خواستم ببينم آيا امكان پرداخت هزينه كالج پيش دانشگاهي به صورت قسطي هم وجود دارد؟
  با تشكر

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   بله، با توجه به توافقی که با برخی کالج های معتبر انگلستان توسط موسسه سفیرساعی انجام شده، امکان پرداخت شهریه در چند قسط فراهم شده است.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 21. سايه

  سلام
  من ٣٦سالمه و فوق ليسانس از هند گرفتم رشته بيوتكنولوژي الان ٩سال هست كه فارغ التحصيل شدم و ايران كار ديگه اي كه به رشته تحصيليم مربوط نيست انجام ميدم ايا گرفتن پذيرش براي فوق ليسانس مجدد از كانادا هست??

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   معمولا داشتن گپ تحصیلی شرایط ادامه تحصیل را مشکل می‌کند، در صورت تمایل میتوانید روزومه دقیق خود را ارسال فرمایید تا پاسخ تخصصی تر را خدمتتان اعلام کنیم.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 22. نگین‌جعفری

  سلام‌خسته‌نباشید
  من‌و همسرم‌‌متولد ۱۳۷۰‌هستیم‌.من کارشناس اتاق عمل هستم و دو سال سابقه کار دارم و همسرم کارشناس فوریت پزشکی برای اقامت از نطر تحصیلی چطور باید اقدام‌کرد؟؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   برای شما ‌ و همسرتان امکان اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس وجود دارد، در صورت تمایل با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا فرم مشاوره تحصیلی را در وبسایت تکمیل نمایید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 23. amin_st

  سلام.دانشجوی ترم ۴ مهندسي برق هستم دانشگاه ازاد،
  با معدل الف میخاستم ببینم میتونم بورسیه دانشگاه های کانادا یا فرانسه بگیرم full یا pre . واسه ارشد

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   بررسی امکان شرایط بورسیه معمولا پس از تکمیل دوره لیسانس و یا در ترم آخر مقدور است، در ترم های پیش رو سعی کنید زبان خود را ارتقا دهید و نیز برنامه های پژوهشی و مقالاتی از خود داشته باشید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 24. نگار

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاہ تھران رشته ی مھندسی شیمی ھستم . در مقطع کارشناسی ھم دانشجوی علوم تحقیقات بودم
  در حال حاضر یک مقاله ای اس ای ھم دارم . و با یکی از اساتید در حال کار کردن روی تالیف یک کتاب ھم می باشم
  میخواستم بدونم با شرایط من امکان گرفتن فاند یا بورس برای مقطع دکترا ھست ؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام
   در صورت تمایل به بررسی شرایط دریافت بورسیه، لطفا رزومه کامل خود را برای ما ارسال فرمایید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 25. فرزانه

  سلام من ۲۴ سالمه کارشناس پرستاری و در حال گذراندن طرحم هستم
  چطور میشه برای ادامه تحصیل بدون هزینه های زیاد به کانادا برم!؟ مثلا اگه رتبه یک ارشد بیارم فرقی به حالم میکنه؟!

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   برای رشته شما معمولا بورسیه و تخفیف وجود ندارد و کسب رتبه در کنکور ارشد چندان تغییری در نتیجه ایجاد نخواهد کرد.


   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 26. صفا

  سلام من ۳۴ سالمه دیپلم ریاضی فیزیک دارم و فوق دیپلم آموزش زبان انگلیسی میخواستم ببینم شرایط ادامه تحصیل برام به چه نحوی است و همینطور هزینه اقامت و رفت و آمد ؟ میتونم رشته خودمو ادامه بدم ؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   باتوجه به اینکه مدرک فوق دیپلم معمولا با عنوان پایه تحصیلی در کشورهای دیگر پذیرفته نیست، لازم است برای ادامه تحصیل مدرک لیسانس را در ایران تکمیل نموده و‌سپس برای ادامه در مقطع فوق لیسانس اقدام نمایید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 27. شیدا

  سلام وقتتون بخیر من ۲۹سالمه و مدرک کارشناسی نرم افزار دارم با نامزدم قصد مهاجرت به کانادا داریم ۳۱سالشه و دانشجوی دکترای کشاورزی هست میخواستم بدونم به صورت انفرادی اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی کنیم سریعتر به نتیجه میرسیم یا در صورت ازدواج یکی از طرفین میتونه به صورت همراه دانشجو بره و دیگه احتیاجی به اقدام هر دو طرف نباشه
  ۲_اینجا ازدواج صورت بگیره بهتره یا توی سفارت؟؟

  ۳_یک سوال دیگه هم که داشتم این بود که ایا من حتما باید برای ادامه تحصیل باتوجه به شرایط سنیم ارشد رشته خودم رو بخونم یا میتونم کارشناسی رشته دیگه ای یا دوره های اموزشی رو انتخاب کنم برای تحصیل ؟؟؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   نتایج ویزاهای تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در کانادا با توجه به شرایط ‌موقعیت های زمانی، شرایط مالی و پشتوانه های علمی و رشته و دانشگاه مقصد کاملا متفاوت است، پیشنهاد میکنیم در جلسات مشاوره حضوری رایگان موسسه شرکت نمایید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 28. جلال

  درود بر شما
  از وب سایت خودتون ممنونم. من لیسانس کشاورزی گرایش زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل ۱۶ و فوق لیسانس بیوتکنولوژی کشاورزی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک با معدل ۱۷ هستم. می خواستم بدونم امکان گرفتن فاند برای من وجود داره؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   در صورت تمایل شرایط تان برای دریافت بورسیه، لطفا فایل کامل رزومه خود را برای ما ارسال فرمایید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 29. علیرضا

  سلام
  معدل کل دبیرستان مهمه یا سال اخر اگر بخوام در کانادا ادامه تحصیل بدم؟
  بعد باید بالای چند باشه؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   سلام

   در صورتیکه دانشگاه مقصد شرط معدل را ملاک قبول دانشجو قرار دهد، بهتر است ریز نمرات تخصصی و معدل کل در بعضی موارد از ۱۴ بالاتر و‌ در برخی موارد از ۱۷ بالاتر باشد.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 30. shila

  سلام من ۲۲ سال دارم
  ليسانس ميكروبيولوژي در دانشگاه آزاد دارم.
  ميخواستم بدونم چطور ميتونم ادامه تحصيل بدم در كانادا؟؟؟
  ايلتس هم ندارم.

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   امکان ادامه تحصیل در کانادا برای شما وجود دارد، پیشنهاد میکنیم جهت بررسی تخصصی شرایط تان با کارشناسان ما تماس بگیرید.
   برای دریافت ویزای تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در کانادا بهتر است نمره زبان انگلیسی لازم متناسب با دانشگاه مقصد را کسب نموده باشید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 31. حدیث

  سلام،وقتتون بخیر.من کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فرانسه دارم آیا امکان بورس گرفتن برای مقطع دکتری از یکی از دانشگاههای کانادا برای من وجود دارد؟ و شرایط بورس گرفتن چگونه است؟
  تشکر از لطف و پاسخگوییتون.

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   برای بررسی شرایط شما جهت امکان دریافت بورس از دانشگاه‌ها لازم است فایل کامل رزومه خود را ارسال فرمایید تا کارشناسان ما به صورت تخصصی شرایط شما را بررسی کرده ‌ راهنمایی های لازم را داشته باشند.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 32. شقایق

  سلام. سال نو مبارک
  من ارشد مشاوره مدرسه دارم. ۳۷ سالمه. دوست دارم برای مقطع دکتری از کانادا اقدام کنم. تمایل دارم بورسیه بشم. نمی دونم رزومه من باید شامل چه مواردی باشه. ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   ضمن تشکر از شما و تبریک متقابل سال نو

   رزومه هایی که شامل سوابق کاری مرتبط ‌ونیز سوابق پژوهشی علی الخصوص مقاله های بین المللی ثبت شده هستند بیشتر مورد اقبال از طرف اساتید و دانشگاه‌ها قرار میگیرند، البته به این مهم توجه داشته باشید که داشتن مدارک و رزومه قوی دریافت بورسیه را تضمین نمیکند ولی به شما کمک می‌کند که بتوانید به نتیجه مطلوب نزدیکتر شوید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 33. Shahin

  سلام خوب هستید؟ من رشتم مدیریت بازرگانیه می خواستم بپرسم شرایط بورس شدن برای فوق لیسانس در کانادا چطوریه؟

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   در صورتیکه دارای معدل بالا و رزومه کاری قوی باشید در این زمینه پیشنهادهای خوبی میتوانیم برای شما داشته باشیم.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 34. تینا

  سلام
  من ۳۸ ساله هستم یک دختر ۸ساله دارم و مجرد هستم
  کارشناسی ارشد ریاضی دارم سابقه تدریس در دانشگاه و مدرسه دارم
  درحال ارتقای زبان می باشم
  امکان ورود به چه دانشگاهی با فان تحصیلی را دارم؟

  پاسخ
 35. مریم

  سلام، وقت بخیر، من ۲۸ ساله، لیسانس حقوق و مشاور و مدیرعامل موسسه حقوقی هستم، برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حقوق بین الملل خصوصی و اخذ وکالت در کانادا میخواستم اقدام کنم اما اطلاعاتم کم هست، ممکنه در این خصوص منو راهنمایی بفرمایید لطفا،
  اینکه از کدوم دانشگاه و در کدوم شهر کانادا میتونم از یک دانشگاه دولتی درخواست پذیرش بدم و با ارائه چه مدارکی، پیشاپیش از شما ممنونم، همیشه شاد و موفق باشید.

  پاسخ
 36. ویدا مطلبی زاده

  با سلام،من خانومی ۲۸ ساله هستم ،در رشته صنایع غذای در دانشگاه تهران تحصیل کردم،نسبتا مسلط به زبان انگلیسی و در حد پایه زبان فرانسه میدونم
  البته مدرک طراحی لباس از دانشگاه علم و فرهنگ هم دارم از جمله مدارک کارهای هنری و کارگاهی
  همسرم هم ۲۶ ساله در حال حاضر در رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد مقطع فوق دکترا دانشجوست
  برای اقامت تحصیلی در کشور کانادا میخواستیم اقدام کنیم.
  میخواستم بدونم برای رشته هنر و دامپزشکی امکان ادامه تحصیل وجود داره و به چه صورته
  ممنون

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   بله امکان اقدام جهت ادامه تحصیل برای شما وجود دارد،
   پیشنهاد میکنیم برای بررسی شرایط تخصصی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 37. حافظ

  با سلام
  بنده کارشناسی ارشد در رشته پژوهش هنر هستم. لطفا شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکتری هنر و هزینه های آن را توضیح دهید ؟ همچنین شرایط استفاده از بورسیه به چه صورت است ؟
  با سپاس

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   امکان ادامه تحصیل شما در دکتری هنر به صورت پژوهش محوری در انگلستان فراهم است، امکان و یا عدم امکان دریافت بورسیه متاثر از پروپوزال و تعاملی است که با استاد سوپروایزر خواهید داشت.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 38. الهام

  سلام خسته نباشيد من ليسانس شهرسازي دارم از دانشگاه ازاد براي ويزاي تحصيلي در كانادا بايد از چه طريقي اقدام كنم ؟ و شرايط بورس شدن اين جا به چه صورتي هستش؟

  پاسخ
 39. مهسا

  سلام وقتتون بخیر
  من ۱۷ سالمه
  و رشتم انسانیه
  قصد دارم که کنکوم را در ایران بدهم و هدفم تحصیل
  رشته روانشناسیه در مقطع لیسانس آیا همچین چیزی امکان داره که من کنکورم را در ایران بدهم و لیسانسم را در یکی از دانشگاه های تورنتو بگذرونم
  وضعیت درسیم هم خوبه و نمره هام بالای ۱۷ است
  ممنون میشم اگه راهنماییمم کنین

  پاسخ
  1. محمدعلی سنمبری

   دوست عزیز سلام

   امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا برای شما وجود دارد، پیشنهاد میکنیم برای کسب اطلاعات تخصصی متناسب با شرایط تان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   موسسه سفیر ساعی – خدمات تحصیل در انگلستان ، تحصیل در کانادا ، تحصیل در چین و دوره های زبان در خارج
   ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

   پاسخ
 40. حمیدرضا

  با سلام
  مدرک کارشناسی مهندسی نفت دارم با سابقه کار ۷ ماه به عنوان مهندس راه انداز در پالایشگاه گازی و خواستار ادامه تحصیل در کانادا لطفا راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 41. شادي

  سلام . من دخترم كلاس هشتم است و ميخوام براي سال آينده تحصيلش رو در كاندا ادامه بده ولي نميدونم چه جوري و از كدوم راه شروع كنم و مدارس معبتر و خوب اونجا رو هم نميشناسم در ضمن من يك پسر بچه دوساله هم دارم و ميخوام اونم اونجا شروع به تحصيل بكنه ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

  پاسخ
 42. محسن

  سلام من با معدل ۱۲.۵ليسانسم رو از دانشگاه تهران گرفتم ،آیلتس۷هم دارم میخواستم بدونم شانسی برای پذیرش دارم

  پاسخ
 43. آیناز

  سلام من کنکور میدمو بعاز اتمام کارشناسی می خوام ببینم می تونم برای ارشد ویزا کانادا رو بگیرم وهمچنین تا چه حدی باید پول داشتع باشم واینکه پس از پایان بورسیه نمی توانم درخواست اقامت داءم کنم

  پاسخ
 44. آیناز

  درضمن فرض کنید کارشناسیمم در رشته روانشناسی در سراسری گرفتم

  پاسخ
 45. مهدی

  با عرض سلام وخسته نباشید من یک سوال داشتم می خواستم بگم من دیپلم برق صنعتی دارم وحالا در یک دانشگاه دولتی ادامه تحصیل دادم میخواستم بدونم می تونم بعد از گرفتن لیسانس و داشتن alts زبان به کانادا بروم‌ .

  پاسخ
 46. فرشاد

  سلام
  من لیسانس مهندسی صنایع دارم آیا میتونم برای ارشد و دکترا در یکی از دانشگاههای کانادا ادامه تحصیل بدم؟ لطفا زمان انتظار برای ویزای تحصیلی و هزینه خدمات رو اعلام کنید. ممنونم

  پاسخ

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *