۱۳۹۷/۰۱/۲۱ بدون نظر انگلستان

جمعیت لندن

لندن پایتخت انگلستان و پادشاهی متحد بریتانیا است که همواره مورد توجه بسیاری از مردم جهان برای تحصیل، تجارت و زندگی می باشد. همچنین در طی چند سال اخیر  جمعیت لندن در حال افزایش است که یکی از این دلایل میتواند افزایش مهاجرت به انگلستان و این شهر باشد. اگر قصد تحصیل در انگلستان و شهر لندن دارید و علاقه مندید تا جمعیت لندن رو بدانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

جمعیت لندن در سال ۲۰۱۷

 آخرین برآوردهای رسمی جمعیت لندن که توسط اداره ملی آمار اعلام می‌شود در جولای ۲۰۱۰، بالغ بر ۷.۸۲۵.۲۰۰ نفر گزارش شده‌است. برای فهم اینکه چه تعداد انسان دراین شهر زندگی می‌کنند، به جدیدترین سرشماری‌ها نگاهی می‌اندازیم. این سرشماری‌ها هر ۱۰ سال یک‌بار انجام شده و تازه‌ترین آن‌ها به ۲۷ مارس سال ۲۰۱۱ باز می‌گردد. بنابر ارقام سرشماری سال ۲۰۱۱، جمعیت لندن حدوداً به ۸.۱۷۳.۹۴۱ نفر می‌رسد. با این جمعیت، لندن بزرگ‌ترین شهر بریتانیا به شمار می‌رود. دومین شهر بزرگ بریتانیا یعنی بیرمنگام، ۱/۱ میلیون جمعیت دارد. لندن همچنین بزرگ‌ترین شهر اتحادیه اروپا و بیش از دو برابر بزرگ‌تر از برلین، دومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است.

در سال ۲۰۱۶

جمعیت لندن در سال ۲۰۱۶ ۸/۸ میلیون نفر بود که ۱۳درصد از جمعیت کل بریتانیا را شامل می‌شده‌است. ۳/۵ میلیون نفر از ساکنان لندن بزرگ در منطقه میانی (Inner London) ، و ۵/۳ میلیون نفر نیز در حومه شهر (Outer London) زندگی می‌کنند.

از سال ۲۰۱۱

از آن زمان تاکنون جمعیت این شهر تقریباً ۶۵۰.۰۰۰ نفر یعنی سالانه ۱۲۰.۰۰۰ نفر افزایش یافته‌است. این افزایش دو برابر بیشتر از میانگین رشد جمعیت بریتانیا است.

موقعیت سنی ساکنان

ترکیب سنی جمعیت لندن، متفاوت از دیگر نقاط انگلستان است. بخش عظیمی از جمعیت این شهر (بسیار بیشتر از دیگر نقاط بریتانیا) در رده سنی ۲۵ تا ۳۴ سال قرار دارند. این مسئله در بخش میانی شهر نیز صادق است، این رده سنی بیش از ۲۴% کل جمعیت این منطقه را شامل می‌شود‌. در حومه شهر این میزان به بیش از ۱۶% و در دیگر نقاط انگلستان به ۱۳% می‌رسد. شمار کودکان کمتر از ۵ سال نیز بیش از دیگر نقاط انگلستان است.

در تمام گروه‌های سنی ۴۵ سال به بالا، لندن در مقایسه با دیگر نقاط انگلستان رتبه پایین‌تری دارد. در گروه سنی ۴۵ تا ۴۹ سال، تفاوت اندک و در حدود نیم‌درصد است، اما در گروه‌های سنی بعدی این میزان افزایش یافته و در گروه سنی ۶۵ تا ۶۹ سال به ۲/۳ درصد می‌رسد. البته در گروه سنی ۸۵ سال و بالاتر این میزان مجدداً کاهش یافته و به ۱درصد می‌رسد. بر همین اساس در مقایسه با دیگر نقاط انگلستان، در این گروه‌های سنی، جمعیت رو به کاهشی وجود دارند.

مطابق با ساختارهای جمعیتی، آخرین آمار (سرشماری سال ۲۰۱۱) نیز حاکی از آن است که خانواده‌های لندن‌نشین در بسیاری از زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با سایر خانواده‌های انگلستان متفاوت‌اند. یکی از این موارد، تعداد مستمری‌بگیران است که در منطقه میانی شهر ۱۰% و در حومه شهر ۱۶% گزارش شده، درحالی‌که در دیگر نقاط انگلستان این میزان به ۲۲% می‌رسد.

می‌توان گفت که بیشتر جمعیت منطقه میانی شهر را افراد مجردِ در سن کار تشکیل می‌دهند. (۲۸% در مقایسه با ۱۷% سایر نقاط انگلستان، و ۱۸% حومه شهر). هم بخش میانی و هم بخش بیرونی شهر خانوارهای چندنفره بیشتری را در خود جای داده‌اند. این میزان در لندن میانی ۱۸%، در حومه لندن ۱۳% و در دیگر نقاط انگلستان ۷% گزارش شده‌است.

پراکندگی نژادها

پراکندگی اقوام در لندن نسبت به دیگر شهرهای بریتانیا بیشتر است. در کل انگلستان، ۸۷/۵ درصد از جمعیت را سفیدپوستان تشکیل می‌دهند، این میزان در این شهر به ۶۹/۷ درصد کاهش می‌یابد. در جدول زیر که بر مبنای اطلاعات سال ۲۰۰۹ اداره آمار ترسیم شده‌است، جزئیات موقعیت نژادهای ساکن این شهر، با دیگر نقاط انگلستان (و نه تمام بریتانیا) مورد ارزیابی قرار گرفته‌است.

نژاد لندن انگلستان
سفید ۶۹/۷درصد ۸۷/۵درصد
آمیخته ۳/۵درصد ۱/۹درصد
آسیایی یا بریتانیایی آسیایی ۱۳/۲درصد ۶درصد
سیاه یا سیاه بریتانیایی ۱۰/۱درصد ۲/۹درصد
چینی یا دیگر گروه‌های نژادی ۳/۵درصد ۱/۶درصد
  • ۸/۸ میلیون نفر در لندن زندگی می‌کنند، یعنی ۱۳% از جمعیت کل بریتانیا. رشد جمعیت در این شهر، دو برابر بیشتر از کل بریتانیا گزارش شده‌است.
  • بیشتر جمعیت لندن را مهاجرانی در رده سنی ۱۵ تا ۲۹ سال تشکیل می‌دهند، و از سوی دیگر کسانی که این شهر را ترک می‌کنند، اکثراً سالمندان هستند.
  • ۴۱% از ساکنان لندن سیاه‌پوست و از نژادهای اقلیت‌اند. این آمار در دیگر نقاط انگلستان به ۱۰% کاهش می‌یابد.

منابع:

http://worldpopulationreview.com

https://www.trustforlondon.org.uk

https://www.trustforlondon.org.uk

https://www.trustforlondon.org.uk

http://worldpopulationreview.com

https://www.trustforlondon.org.uk

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *