۱۳۹۷/۰۱/۲۳ بدون نظر انگلستان

اگر شما برای تحصیل یا سفر وارد شهر جدیدی می شوید قطعا به وسیله ای برای رفتن به دانشگاه و نقاط مختلف آن شهر نیاز خواهید داشت. اگر شما قصد تحصیل در انگلستان و دانشگاه های شهر لندن را دارید باید بگوییم که  ناوگان  حمل و نقل در لندن یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین سیستم‌های حمل و نقل در اروپا است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا بطور کامل شما را با وضعیت حمل و نقل در لندن آشنا کنیم.

 حمل و نقل در لندن

ناوگان حمل‌ونقل پیشرفته و گسترده لندن خدمات عمومی و خصوصی بسیاری را به مسافران ارائه می‌دهد. سفر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی، ۳۷% از سفرها را شامل می‌شود. شبکه حمل‌ونقل عمومی لندن مرکز اصلی خطوط ریلی، هوایی و حمل‌ونقل جاده‌ای بریتانیا است. خدمات حمل‌ونقل عمومی تحت کنترل آژانس اجرائی حمل‌ و نقل در لندن Tfl است که کنترلِ بخش اعظم حمل‌ونقل عمومی شهر شامل مترو، اتوبوس، تراموا، قطار سبُک داکلندز(The Docklands Light Railway )، خدمات رودخانه‌ای  و متروی زمینی شهر را بر عهده دارد. دیگر خدمات ریلی توسط دپارتمان ملی حمل‌ونقل DfT به شرکت‌های کاربر حمل‌ونقل ریلی واگذار شده‌است.

اتوبوس‌ها

اتوبوس‌های سنتی دوطبقه لندن، راهی سریع، آرام و ارزان برای سفر در شهر بوده، و همچنین فرصت تماشای مناظر شهر در طول مسیر را نیز برای مسافرین فراهم کرده‌اند.

حمل و نقل در لندن

 • نمی‌توانید کرایه اتوبوس‌ها را به‌صورت نقدی بپردازید، باید از اویسترکارت یا پرداخت‌های مجازی استفاده کنید.
 • کرایه اتوبوس برای مسیرهای یک‌طرفه، ۱/۵ پوند است.
 • تا یک ساعت پس از نخستین سفر با اتوبوس یا تراموا، سفر دوم برای شما رایگان محاسبه خواهد شد. (در صورت استفاده از pay as you go)
 • در زمان مابین بسته شدن مترو و شروع خدمات‌دهی اتوبوس‌های روزانه، اتوبوس‌های شبانه به ارائه خدمات مشغول هستند.
 • شبکه اصلی اتوبوس‌ها، با خدمات شبانه‌روزی، تمام شهر را پوشش می‌دهد.
 • اگر برای سفر در لندن فقط از اتوبوس و تراموا استفاده می‌کنید، البته چنانچه هر بار از همان بلیت یا کارت پرداخت مجازی استفاده کنید، روزانه حداکثر ۴/۵۰ پوند پرداخت خواهید کرد.

خطوط حمل‌ونقل زیرزمینی

خطوط حمل‌ونقل زیرزمینی لندن که «تیوب» (The Tube )نام دارد، راه مناسبی برای سفر به مرکز و اطراف شهر است و اکثر کسانی که در پایتخت بریتانیا مستقر هستند، از آن استفاده می‌کنند.

حمل و نقل در لندن

 • متروی لندن ۹ منطقه و ۱۱ خط تقسیم می‌شود. لندن مرکزی در منطقه ۱ قرار دارد.
 • هزینه بلیت مترو باتوجه‌به طول مسیر، زمان سفر و شیوه پرداخت، متغیر است.
 • سفرهای یک‌طرفه با استفاده از اویسترکارت و پرداخت مجازی، ارزان‌تر تمام می‌شود.
 • خدمات‌دهی مترو از ۵ صبح آغاز شده و تا نیمه‌های‌شب ادامه دارد. البته در برخی از خطوط، در جمعه و بعدازظهر شنبه، خدمات شبانه نیز در دسترس عموم قرار دارد.
 • ۱۱ خط مترو و همین‌طور قطار سبُک داکلندز و یک شبکه ریلی به‌هم‌پیوسته، حمل‌ونقل عمومی  را بر عهده دارند. قطارهای زیرزمینی عموماً از دوشنبه تا شنبه بین ۵ صبح تا نیمه‌‌های‌شب، و در یکشنبه با کاهش ساعات ارائه خدمات، به جابه‌جایی مسافران می‌پردازند.
 • شبکه حمل‌ونقل عمومی  که در کلام محلی Tube London نامیده می‌شود، به ۹ منطقه تقسیم می‌شود. منطقه یک، در لندن مرکزی و مناطق ۶ تا ۹ در اطراف لندن واقع شده‌اند.
 • کرایه مسافران بزرگسال در مترو و برای سفرهای یک‌روزه در منطقه یک، ۴/۹۰ پوند است. همین کرایه با اویسترکارت بازدیدکننده Visitor Oyster، اویسترکارت یا پرداخت مجازی، ۲/۴۰ پوند محاسبه می‌شود.

قطار سبُک داکلندز

قطار نوآورانه سبُک و بدون راننده داکلندز در بخشی از شرق و جنوب‌شرقی لندن به ارائه خدمات می‌پردازد.

حمل و نقل در لندن

 • قطار سبک داکلندز خطوط بدون راننده‌ای است که به شبکه متروی شهر متصل است.
 • در این خطوط می‌توانید برای پرداخت کرایه از اویسترکارت استفاده کنید.
 • قطار سبک داکلندز به ماشین‌های کابلی خطوط هوایی امارات و فرودگاه London City متصل است.
 • قطار سبک داکلندز دسترسی مناسبی به بخش‌هایی از شرق لندن و منطقه داکلندز فراهم کرده‌است.

خدمات اتوبوس دریایی در رودخانه تیمز

سفر از طریق رودخانه، راه مناسبی برای گردش در لندن است. در این مسیر می‌توانید هم از ترافیک در امان باشید و هم در طول راه از مناظر زیبای لندن لذت ببرید.

حمل و نقل در لندن

 • MBNA Thames Clippers چندین مسیر اتوبوس‌های دریایی را اداره می‌کند.
 • اویسترکارت و اویسترکارت بازدیدکننده در خدمات MBNA Thames Clippers معتبراند.
 • کرایه‌ها با‌توجه‌به مناطق رودخانه و تخفیفات، از رایگان برای کودکان زیر ۵ سال آغاز شده و به ۱۷/۳۵ پوند برای بلیت بزرگسالRiver Roamer  افزایش می‌یابد.
 • تمام اسکله‌های لندن جز اسکله‌های کادوگان Cadogan و لاندن بریج سیتی London Bridge City در دسترس عموم قرار دارند.
 • Thames Clippers (که MBNA Thames Clippers نیز نامیده می‌شود)، در رودخانه تیمز به ارائه خدمات اتوبوس‌های دریایی می‌پردازد.

قطارهای محلی

از شبکه قطارهای زمینی لندن برای سفر در شهر و نقاط خارج از محدوده مترو استفاده کنید.

حمل و نقل در لندن

خدمات ریلی روزمینی در طول شهر پراکنده شده‌اند و از محدوده خدمات مترو نیز فراتر رفته‌اند. اکثر خطوط قطارهای محلی به مترو متصل‌اند و پرداخت کرایه در آن‌ها با اویسترکارت بازدیدکننده، اویسترکارت، تراول‌کارت Travelcard و پرداخت مجازی امکان‌پذیر است.

ترامواها

در مناطقی از جنوب لندن، مابین ویمبلدون Wimbledon، کرویدون Croydon، بکنهام Beckenham و نیو ادینگتون New Addington، خطوط تراموا گسترده شده‌است. سرویس‌های ارائه‌شده متعدد و مناسب‌اند.

حمل و نقل در لندن

شبکه تراموای لندن Tramlink در سال ۲۰۰۰ به جنوب این شهر نیز رسیده‌است. شبکه تراموا از جنوب از ویمبلدون تا کرویدون و بکنهام در حرکت بوده و گونه‌ای محبوب از حمل‌ونقل را برای مسافرین به وجود آورده‌است.

دسترسی به تراموا، بدون تغییر ارتفاع امکان‌پذیر بوده، و هیچ نیازی به استفاده از رمپ یا تمهیدات ویژه نیست. همچنین سفر با تراموا برای کسانی که از ویلچر استفاده می‌کنند، رایگان است، بدون‌آنکه بررسی شود آیا کارت معافیت از پرداخت Freedom Pass (کارت ویژه معلولان) دارند یا نه.

بلیت اتوبوس‌ها و ترامواها

بلیت تراموا نیز مانند سایر بخش‌های شبکه اتوبوس‌رانی در نظر گرفته می‌شود. در شبکه تراموا و اتوبوس لندن، کرایه ثابتی برقرار است که ۱/۵۰ پوند با پیش‌پرداخت از اویسترکارت و ۲/۶۰ پوند با بلیت کاغذی محاسبه خواهد شد. تراول‌کارت در تراموا پذیرفته می‌شود. بلیت اتوبوس و تراموا برای شبکه حمل‌ونقل تراموا  که محدوده و محدودیت سفر ندارند، معتبر است.

بلیت یک‌روزه اتوبوس و تراموا

با این کارت با پرداخت تنها ۵ پوند می‌توانید به‌طور نامحدود در طول یک روز با تراموا و اتوبوس سفر کنید. این کارت‌ها تنها یک روز اعتبار دارند، البته تا ساعت ۴:۲۹ صبح روز بعد نیز قابل استفاده‌اند.

هزینه بلیت‌های اتوبوس و تراموا در لندن در سال ۲۰۱۷ (کرایه معمول بزرگسالان)
 • هفت‌روزه: ۲۱.۲۰ پوند
 • یک‌ماهه: ۸۱.۵۰ پوند
 • یک‌ساله: ۸۴۸ پوند
 • کودکان زیر یازده سال می‌توانند به‌طور رایگان از اتوبوس و تراموا استفاده کنند.
تخفیف‌های تراموای لندن

تمامی افراد زیر ۱۶ سال و البته بین ۱۶ تا ۱۷ سال که در لندن زندگی می‌کنند یا به تحصیل تمام‌وقت اشتغال دارند، در صورت داشتن فوتوکارت (کارت عکس‌دار)، به‌صورت رایگان از خدمات اتوبوس و مترو بهره‌مند می‌شوند. (داشتن کارت برای کودکان زیر ۵ سال اجباری نیست). سالمندان و معلولان ساکن لندن با داشتن کارت معافیت از پرداخت از پرداخت کرایه معاف هستند. سفر با تراموا برای افراد ویلچری، بدون در نظر گرفتن کارت ویژه معلولان، رایگان است.

طرح کرایه دوچرخه لندن

طرح دوچرخه‌سواری عمومی لندن، راه مناسبی برای سفرهای درون‌شهری است. در سی دقیقه نخست، استفاده از دوچرخه‌ها هزینه‌ای در بر ندارد. بهتر است دوچرخه‌ای بردارید و به کارهایتان برسید.

طرح همگانی اجاره دوچرخه که Santander Cycles نامیده می‌شود، در طول سال، در تمام روزهای هفته، به‌صورت ۲۴ساعته در دسترس است. بیش از ۷۵۰ ایستگاه اجاره و ۱۱.۰۰۰ دوچرخه وجود دارد، که به شما این امکان را می‌دهند که سفری آسان و سریع را تجربه کنید.

این طرح در جنوب‌شرقی شهر نیز اجرا می‌شود، پس می‌توانید هرجا که باشید، از شفردز بوش Shepherds Bush  گرفته تا کنری ورف Canary Wharf  و واندزورث تاون Wandsworth Town  تا کامدن تاون Camden Town بپرید روی دوچرخه و به رکاب زدن بپردازید.

حمل و نقل در لندن

 • با استفاده از طرح کرایه دوچرخه ، Santander Cycles می‌توانید یک دوچرخه اجاره کنید.
 • بیش از ۷۰ ایستگاه کرایه و ۱۱.۰۰۰ دوچرخه در لندن وجود دارد.
 • با پرداخت تنها ۲ پوند می‌توان ۲۴ ساعت از دوچرخه استفاده کرد، سی دقیقه نخست هر سفر، رایگان است.
 • برای سفرهای طولانی‌تر، به‌ازای هر ۳۰ دقیقه اضافه، دو پوند دیگر لحاظ می‌شود.
 • با استفاده از کارت‌های بانکی و اپلیکیشن‌های رسمی می‌توان در ایستگاه‌ها دوچرخه کرایه کرد.
هزینه معمول دسترسی به دوچرخه
 • هر ۲۴ ساعت، ۲ پوند
 • سالانه ۹۰ پوند (فقط برای اعضایی که ثبت‌نام کرده باشند.)
کرایه معمول ساعات اضافه Santander Cycles

از ۳۰ دقیقه به بالا، به ازای هر ۳۰ دقیقه اضافه (یا کمتر از آن) ۲ پوند.

نکته:اگر دوچرخه‌ها را برنگردانید، یا اینکه دیر یا آسیب‌دیده برگردانید، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه‌ای تا ۳۰۰ پوند شوید.

تاکسی‌ها

در این بخش از تاکسی‌های سیاه قدیمی گرفته تا مینی‌تاکسی‌های محلی Local Minicabs، تمام اطلاعات مورد نیاز مسافران را برای کمک به شما در گردش در لندن، گرد آورده‌ایم.

حمل و نقل در لندن

با سوار شدن در یکی از تاکسی‌های سیاه شهر، تجربه حضورتان در لندن را کامل کنید. تاکسی‌های رسمی یا همان تاکسی‌های سیاه را می‌توانید با صدا زدن در خیابان سوار شوید، یا این‌که در خطوط تاکسیِ درنظرگرفته‌شده در خطوط ریلی اصلی، ایستگاه‌های مترو و اتوبوس و همچنین از طریق تلفن به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

 • در خیابان فقط تاکسی‌های سیاه را می‌توان با صدا زدن متوقف کرد. اگر چراغ زرد تاکسی روشن باشد، می‌توانید آن‌ها را کرایه کنید.
 • تاکسی‌های سیاه دارای تاکسی‌متر بوده و حداقل کرایه آن‌ها، ۲/۶۰ پوند است.
 • مینی‌تاکسی‌ها معمولاً ارزان‌تر هستند. پیش از آن‌که سوار شوید، قیمت‌ها را بپرسید، چراکه این تاکسی‌ها تاکسی‌متر ندارند.
 • مطمئن شوید که از مینی‌تاکسی مجوزدار و دارای گواهینامه حمل‌ونقل در لندن استفاده می‌کنید. مینی‌تاکسی‌های بی‌مجوز، غیرقانونی، ناایمن و نامطمئن هستند.

کرایه تاکسی‌های لندن و توصیه‌هایی درباره آن‌ها

کرایه‌ها بر مبنای مسیر طی‌شده تعیین می‌شوند، و حداقل کرایه آن‌ها ۲/۶۰ پوند است. البته اگر از طریق Heathrow تاکسی سیاه کرایه کنید، یا به‌صورت تلفنی یا در روز کریسمس و شب سال نو بخواهید تاکسی بگیرید، مجبور به پرداخت هزینه‌های بیشتری خواهید بود. تمامی تاکسی‌های سیاه، پرداخت با کارت اعتباری را می‌پذیرند، لازم به ذکر است که پرداخت با کارت مشمول هیچ هزینه اضافی نمی‌شود.

ماشین کابلی خطوط هواپیمایی امارات

با استفاده از ماشین‌های کابلی خطوط هواپیمایی امارات بر فراز رودخانه تیمز گذر کنید و از تماشای مناظر چشم‌نواز لندن لذت ببرید. استفاده از ماشین‌های کابلی راه آسانی برای طی مسیر Greenwich Peninsula  تا رویال داکز Royal Docks است.

حمل و نقل در لندن

سفر با ماشین‌های کابلی حدوداً ۱۰ دقیقه به طول می‌انجامد. البته در ساعات اوج شلوغی (۷ صبح تا ۹ صبح روزهای دوشنبه تا جمعه) مدت سفر معمولاً ۵ دقیقه افزایش خواهد یافت. این اتومبیل‌ها که ۱۰ نفر گنجایش دارند، هر ۳۰ ثانیه از راه می‌رسند. اینجا هم می‌توانید از طریق اویسترکارت‌، اویسترکارت بازدیدکننده یا پرداخت مجازی کرایه‌تان را بپردازید.

 • بلیت بزرگسالان از ۳/۵۰ پوند به‌ازای هر بلیت.
 • بلیت کودکان از ۱/۷۰ پوند به‌ازای هر بلیت.
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *