۱۳۹۶/۰۹/۱۳ بدون نظر چین

نخستین بار سه دانشجوی ایرانی به طور همزمان حائز عنوان دانشجویان ممتاز دانشگاه پکن شدند.

 ­نخستین بار سه دانشجوی ایرانی به طور همزمان حائز عنوان دانشجویان ممتاز دانشگاه پکن شدند. دانشگاه پکن در اطلاعیه ای رسمی در خصوص “دانشجویان ممتاز خارجی سال ۲۰۱۷” این مرکز علمی کشور چین، از انتخاب سه پژوهشگر ایرانی به عنوان برترین دانشجویان دوره دکتری این دانشگاه سخن گفته است.

بر اساس اطلاعیه رسمی که در پایگاه اطلاع رسانی این دانشگاه منتشر شده، حامد وفایی، دانشجوی دکترای رشته ادبیات تطبیقی به عنوان رتبه نخست در میان دانشجویان دکتری این دانشگاه و مهدی فقیه عبداللهی، و عباسعلی ابویی مهریزی از دانشجویان رشته های مهندسی به عنوان رتبه دوم این ماراتن علمی برگزیده شده اند.

بر اساس اطلاعات مندرج در پایگاه اطلاع رسانی رسمی دانشگاه پکن، هیات داوران این دانشگاه پس از بررسی مدارک علمی، پیشرفت های تحصیلی و مقالات پژوهشی دانشجویان خارجی این دانشگاه و بعد از اعلام مقدماتی نتایج بررسی ها و رسیدگی به شکایات و نظرات احتمالی، رای نهایی خود را در این خصوص اعلام کرده است.

در ویژه برنامه ای که روز گذشته و به همین مناسبت در سالن همایش های بین المللی دانشگاه پکن برگزار شد، پروفسور لین جین خوآ، رئیس این دانشگاه با اهدای لوح تقدیر به حامد وفایی، دانشجوی ایرانی دوره دکتری این دانشگاه به نمایندگی از تمام دانشجویان ممتاز این دانشگاه تقدیر کرد.

بورسیه های تحصیل در چین

این مقاله را از دست ندهید! در این مقاله با انواع مختلف بورسیه های دولتی و دانشگاهی کشور چین که قابل اخذ برای مقاطع ارشد و دکترا می باشد آشنا شوید.

در این مراسم که با حضور صدها دانشجوی برتر دانشگاه پکن، اساتید این مجموعه علمی و نمایندگانی از دولت چین و وزارت علوم این کشور برگزار شد، پروفسور لین جین خوآ، رئیس دانشگاه پکن با اشاره به تغییرات سریعی که کشور چین در سال های اخیر شاهد آن بوده است، بر لزوم پشتیبانی بنیادین دانشگاه به عنوان نهاد پژوهشی این کشور از توسعه در چین تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، دانشجویانی از کشورهای پاکستان، بنگلادش، کره جنوبی، سوئد، کانادا، ژاپن، ایالات متحده آمریکا، مالزی، انگلیس و تایلند نیز در لیست دانشجویان ممتاز دانشگاه پکن در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حضور دارند.

بر اساس اعلام منابع خبری چین، در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه پکن، مشغول به تحصیل هستند.مراجع علمی بین المللی اعلام کردند دانشگاه پکن از معتبرین دانشگاه های کشور چین، یکی از پنج دانشگاه برتر آسیا و جزو ۵۰ دانشگاه برتر جهان است.

این سه دانشجو باعث افتخار کشور ایران گشته اند که توانسته اند با کسب امتیازات برتر علمی و تحصیل در چین ( دانشگاه پکن ) افتخار آفرین گردند.

دانشگاه پکن ( Peking University ) - تحصیل در چین

 

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *