۱۳۹۷/۰۱/۲۰ بدون نظر انگلستان

زبان های موجود در انگلستان

اگرچه زبان رسمی انگلستان، زبان انگليسي است ،اما زبان های موجود در انگلستان بیشتر از زبان انگلیسی است که دليل آن نرخ بالاي مهاجرين در این کشور است.هم چنین زبان های مادری رسمی دیگر هم در این کشور تکلم می شود. در ادامه مطلب با ما همراه باشید که اگر قصد تحصیل در انگلستان را دارید با این زبان ها آشنا باشید.

زبان‌های مادریِ رسمی

اگرچه انگلیسی در تمام بریتانیا تکلم می‌شود، اما تنها زبان بومی رسمی این کشور نیست. جز این زبان، ممکن است تکلم به این زبان‌ها را نیز شاهد باشید:

  • زبان ولزی در ولز
  • گالیک Gaelic و Scots در اسکاتلند
  • ایرلندی و Ulster Scots در ایرلند شمالی
  • کرنیش Cornish در کرنوال انگلستان

این زبان‌ها که متفاوت با زبان انگلیسی تحول یافته‌اند و دارای واژه‌های مشترک کمی با این زبان هستند، بیشتر در مناطق روستایی تکلم می‌شوند. البته اکنون در مدارس، بسیاری از جوانان به یادگیری این زبان‌ها به‌عنوان زبان دوم مشغول هستند و از این طریق، زبان‌های مذکور احیا خواهند شد.

به ­هر­حال در انگلستان، اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز، هر کجا که بروید، خواهید دید که زبان اصلی، انگلیسی است و مردم، این زبان را به‌صورت فصیح و سلیس صحبت می­کنند.

زبان‌های بین‌المللی

در کنار این زبان‌های بومی، زبان‌های بسیار دیگری نیز در بریتانیا تکلم می‌شوند، به­ طوری­که فقط در لندن می‌توان همزمان ۳۰۰ زبان مختلف را شاهد بود. به‌جز جوامع مهاجر که در این شهر وجود دارند، لندن سالانه میلیون‌ها دانشجو، توریست و فعال اقتصادی را از سراسر جهان به سمت خود می‌کشاند.

منبع:

https://study-uk.britishcouncil.org

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *