سیستم آموزشی کانادا

۱۳۹۶/۱۲/۰۶ بدون نظر کانادا

قطعا برای شمایی که قصد تحصیل در کانادا را دارید دانستن یک سری مسائل و اطلاعات مرتبط با آن بسیار مهم می باشد. مسائلی همچون دانشگاه های کانادا، لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ، سیستم آموزشی کانادا ، نظام آموزش و پرورش کانادا ، ویزاهای کانادا و … جز دغدغه های فکری هر دانشجو برای ادامه تحصیل در کانادا می باشد. ما در این مقاله قصد داریم که اطلاعاتی کلی و مفید در مورد نظام آموزشی کانادا به شما ارائه نماییم. در ادامه با سفیر ساعی همراه باشید.

سیستم آموزشی کانادا

نظام آموزش‌ و پرورش کانادا شامل مدارس دولتی و خصوصی می‌شود ازجمله: کالج‌های اجتماعی (community colleges) / مؤسسات فنی، کالج‌های فنی و حرفه ای، مدارس زبان، مدارس متوسطه، اردوهای تابستانی، دانشگاه‌ها و کالج دانشگاه‌ها.

بر اساس قانون اساسی کانادا آموزش‌ و پرورش یک مسئولیت استانی است که به این معنی است که بین نظام‌های آموزشی استان‌های مختلف کانادا تفاوت‌های قابل‌توجهی وجود دارد. با این‌حال، آموزش‌ و پرورش برای کانادایی‌ها مهم است و استانداردهای آموزشی در سراسر کشور به‌ طور یکسان بالا است.

به‌طورکلی، کودکان کانادایی از سن چهار یا پنج‌سالگی، به مدت یک یا دو سال به‌صورت داوطلبانه به مهدکودک می‌روند. همه کودکان تقریباً در سن شش‌سالگی به کلاس اول ابتدایی می‌روند. سال تحصیلی به‌طورمعمول از ماه سپتامبر تا ژوئن سال بعدی طول می‌کشد اما در بعضی موارد ممکن است در ماه ژانویه نیز پذیرش وجود داشته باشد. مدارس سطح متوسطه بسته به استان تا کلاس ۱۱ یا ۱۲ ادامه پیدا می‌کنند. پس از پایان دوران متوسطه (دبیرستان)، دانش آموزان می‌توانند به دانشگاه، کالج یا Cégep بروند.

Cégep یک سرواژه فرانسوی برای کالج تحصیلات عمومی و فنی و حرفه ای است و شامل دو سال تحصیلات عمومی یا سه سال آموزش فنی بین دبیرستان و دانشگاه می‌شود. استان کبک دارای سیستم Cégep است.

کیفیت بالای آموزش

مؤسسات آموزشی در کانادا ( دانشگاه های کانادا ) به‌طور رسمی رتبه‌بندی نمی‌شوند، اما شما می‌توانید مؤسسات با کیفیت را در سراسر کشور پیدا کنید. هنگام انتخاب دانشگاه مدنظر خود در کانادا، نوع، اندازه و مکان موسسه را در نظر بگیرید. اگر به حوزه مطالعاتی خاصی علاقه‌مند هستید، بررسی کنید که کدام دانشگاه در این رشته امکانات و تجربیات بیشتری دارد.

منبع: studycanada.ca

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *