۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۵ نظرات انگلستان

دوره A-Level

یکی از مقاطع برای تحصیل در انگلستان A-Level می باشد. این دوره مناسب برای سن ۱۵ سال به بالا و کسانی که خواستارتحصیل دردوره ‌های دارای اعتبار بین‌المللی و ورود به بهترین دانشگاه‌ها هستند می باشد.

در این دوره دانشجویان سه یا چهار درس را می خوانند و هرچه نمره ی A-level کسب شده بالاتر باشد، شانس ورود دانشجو به دانشگاه رده بالا بهتر خواهد بود ورود به  اين‌ دوره‌ با شركت‌ در امتحانات‌ مربوط به سال دهم و اخذ گواهينامه‌General Certificate Secondary Education (G.C.S.E)  ‌ و پایان سال دهم (دوم دبیرستان در نظام آموزشی سابق ایران) امکان پذیر می باشد. كساني‌ كه‌ مايل‌ به‌ ادامه‌ تحصيل‌ در دوره های دانشگاهی هستند، بايد پس‌ از گرفتن‌ گواهينامه‌ G.C.S.E دوره‌ A-Level  را که دو سال به طول می انجامد با موفقيت‌ بگذرانند.

نمرات دروس دوره A-level به صورت   A.B.C.D.E  درجه بندی شده است و کسانی که حداقل در دو درس نمره های A.B.C را کسب نمایند مستقیمأ وارد دانشگاه می شوند (رتبه دانشگاه ارتباط مستقیم با این نمرات خواهد داشت)  و افرادی که نمره آنان E.D باشد نمی توانند وارد دورهBachelor  (لیسانس ) شوند و وارد دوره های پایین تر H.N.D یا مراکزی با کیفیت پایین می شوند.

دوره هایA-Level  از ابتدا به صورت تخصصی گروه بندی می شوند. و دانش آموزان بر اساس علایق و تواناییها وارد A-Level تخصصی مرتبط به رشته مورد علاقه می شوند.

به طور مثال : علاقه مندان به رشته پزشکی میبایست از ابتدا وارد دوره A-Level in Medicine شوند.

برچسب ها
5 نظرات
  1. Pingback: دوره لیسانس ( Bachelor ) در انگلستان - موسسه سفیر ساعی

  2. Pingback: دوره دندانپزشکی انگلستان ( Dentistry ) - موسسه سفیر ساعی

  3. Pingback: دوره داروسازی انگلستان ( Pharmacy ) - موسسه سفیر ساعی

  4. Pingback: دوره پزشکی انگلستان ( Medical ) - موسسه سفیر ساعی

  5. پوریا

    سلا.بنده اگر بخوام در این دورهA Level شرکت کنم باید چکار کنم؟

    پاسخ

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *