۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۳ نظرات انگلستان

درباره انگلستان

بریتانیای کبیر از چهار ایالت انگلستان ( در جنوب ) ، اسکاتلند ( در شمال ) ، ویلز در ( جنوب غربی ) و ایرلند شمالی ( در شمال جزیره ایرلند) تشکیل گردیده است. پایتخت بریتانیا و انگلیس ،شهر لندن است و شهرهای مهم آن منچستر، آکسفورد ،کمبریج، برایتون ، بیرمنگام، نیوکاسل، لیدز، برادفورد، لیورپول، شفیلد و … هستند.مرکز اسکاتلند شهر ادینبورو و شهر های مهم آن گلاسکو و ابردین هستند. مرکز ایالت ویلز شهر کاردیف و مرکز ایرلند شمالی شهر بلفاست است. شایان ذکر است که هر چهار ایالت تا سال ۱۹۹۸ از نظر سیستم آموزشی تحت نظارت مجلس عوام مستقر در لندن بودند اما با تصویب لایحه جدایی ایالات و خودمختاری آنها در بعضی زمینه ها و تشکیل مجالس جداگانه سه ایالت دیگر، دارای قوانین جداگانه و مختص ایالت خود گردیدند.

انگلستان

جمعیت این کشور در حدود ۶۰ میلیون نفر و مساحت آن ۲۲۰ هزار کیلومتر مربع می باشد. جمعیت این کشور از اقلیت های نژادی و مذهبی مختلفی تشکیل شده است. اکثر مردم انگلستان دارای مذهب پروتستان بوده و مسلمانان آن که جمعیت قابل ملاحظه ای ( بیش از دو میلیون نفر ) را تشکیل می دهند، اکثرا پاکستانی و بنگلادشی بوده در اکثر نقاط بریتانیا پراکنده می باشند.

در کنار ساکنان اصلی انگلستان، اقوام و نژادهای مختلفی زندگی می کنند که از دیگر کشورها بخصوص از مستعمرات سابق این کشور به این سرزمین مهاجرت کرده اند . این ملیت ها عبارتند از هندی، پاکستانی، بنگلادشی، آفریقایی و چینی .

بریتانیا به علت موقعیت خاص جغرافیایی، دارای آب و هوای ابری توأم با باد و باران است. تقریبا شش ماه از سال هوا سرد است و درجه حرارت هوا از چند درجه بالا تا چند درجه پایین صفر متغیر است. درجه حرارت در طول تابستان که مدت آن بسیار کوتاه است به حدود ۳۰ درجه و گاه تا چند درجه بالا تر هم می رسد. روزهای تابستان بسیار بلند بوده ، تا حدود ساعت ۱۰ شب هوا روشن است . بر عکس روزهای زمستان بسیار کوتاه بوده به طوری که خورشید در ساعت ۸ صبح طلوع و در ساعت ۴ بعد از ظهر غروب می کند.

برچسب ها
3 نظرات
  1. Pingback: هزینه زندگی در انگلستان ( Cost of Living ) - موسسه سفیر ساعی

  2. Pingback: شاخص کیفیت آثار پژوهشی ( REF ) چیست - موسسه سفیر ساعی

  3. Pingback: دلایل مهم برای تحصیل در انگلستان ( Study in UK ) - موسسه سفیر ساعی

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *