۱۳۹۶/۰۲/۱۹ بدون نظر انگلستان

دوره لیسانس در انگلستان ( دوره Bachelor )

یکی دیگر از دوره هایی که مورد استقبال متقاضیان تحصیل در انگلستان می باشد دوره لیسانس یا همان دوره Bachelor در انگلستان می باشد. ما قصد دارم در این مقاله کوتاه دوره لیسانس در انگلستان را برای شما شرح نماییم.

برای ورود به‌ دانشگاه‌های انگلستان‌ در مقطع لیسانس ،گذراندن‌ موفقیت‌ آمیز امتحانات‌ دورهA-Level  حداقل‌ در سه درس‌ و یا گذراندن دوره Foundation و در خیلی رشته ها داشتن مدرک پیش دانشگاهی از ایران الزامی است .

دارندگان‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ از بیشتر كشورها نیز برايی ورود به‌ دانشگاه های انگلستان‌ باید امتحانات‌ فوق‌ را بگذرانند. البته‌ طی سالیان‌ گذشته‌ در مواردی دانش‌آموزان‌ سال‌هايی آخر كالج‌ها و دبیرستان‌های جامع‌ از طریق‌ تكمیل‌ برگ‌ مخصوص‌ و جایابی مركز گزینش‌ دانشگاهی UCAS مجوز ورود به‌ دانشگاه‌ها را یافتند.

بدین‌ صورت‌ كه‌ UCAS مكاتبات‌ لازم‌ را با دانشگاه‌های انتخابيی انجام‌ داده‌ و پس‌ از مدتی متقاضیان‌ واجد شرایط‌ را به‌ دانشگاه‌ معرفی می كند و دانشگاه‌ نظرات‌ خود را در مورد عدم‌ پذیرش، پذیرش‌ بدون‌ قید و شرط‌ و یا پذیرش‌ با شرط‌ نمره‌ در دروس‌ مخصوص‌ و مصاحبه‌ اعلام‌ ميیكند.

در صورتيی كه‌ نمرات‌ دانشجو از حد نصاب‌ لازم‌ كمتر باشد، دانشگاه‌ در ضمن‌ مصاحبه‌ با دانشجو مشكل‌ را رفع‌ یا او را به‌ دانشگاه‌ها یا كالج‌هايی ديگر معرفي‌ می كند.  داوطلبان‌ بالای ۲۳ سال‌ در صورت‌ داشتن‌ سابقه‌ كاری مرتبط‌ با رشته‌ می توانند بدون‌ پشت‌ سر نهادن‌ دوره‌A-Level   به عنوان‌Mature Student  وارد دانشگاه‌ شوند.

طول دوره  سه‌ سال‌ تحصیل‌ یا چهار سال‌ تحصیل‌ توأم با کار ( Sandwich Course ) ‌است.  البته‌ داوطلبین‌ بدون‌ دارا بودن‌ نمره‌A-Level می توانند در برخی از دانشگاه‌ها دوره‌ Bachelor را به‌ شرط‌ پشت‌ سر نهادن‌ يك‌ سال‌ ابتدایی(Foundation Year)  آغاز كنند كه‌ در مجموع‌ این‌ دوره‌ چهار سال‌ تحصیلی است. مدرك‌ دوره‌Bachelor    به دو نوع‌ Honours  وOrdinary    تقسیم‌ می شود و مدرك‌Honours   خود به‌ چهار نوع‌Second 1 (and 2), First   وThird  تقسیم‌ می شود.

بدیهی است‌ كه‌ مدرك‌Honours – First   بالاترين، وOrdinary  پایین‌ترین‌ سطح‌ را دارد. دوره‌هایBachelor  سه سال‌ تحصیلی وSandwich Course ، علاوه‌ بر سه‌ سال‌ تحصیل، كار نظارت‌ شده‌ در كارخانه‌ را به‌ همراه‌ دارد كه‌ معمولاً‌ به‌ صورت‌ دو شش‌ ماه‌ یا یک سال‌ کارورزی بین‌ سال‌های تحصیل‌ است.  این دوره‌ جنبه‌ عملی یا كاربردی و حرفه‌ای دارد و امكان‌ اشتغال‌ بیشتری را فراهم‌ می آورد.

معمولا نمره زبان مورد نیاز جهت ورود به دوره لیسانس آیلتس آکادمیک با نمره ۶ می باشد .

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *