۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۲ نظرات انگلستان

دوره فاندیشن ( Foundation Program )

دوره فاندیشن ( Foundation Program )  یک دوره تمام وقت براي دانشجويان خارجي كه دوره دبيرستان را پشت سر گذاشته اند و در دوره ديپلم نمره هاي خوبي گرفته اند برنامه ریزی شده است. اين دوره فاندیشن جهت افرادي كه تمایل براي ورود مستقيم به دانشگاه های انگلستان را دارند و  بدلیل تفاوتهای سیستم آموزشی کشور انگلستان و ایران واجد شرايط نيستند نیز توصیه میشود.

دورهIFP  (International Foundation Program) دانشجو را جهت ورود به دانشگاه ، در رشته هاي كارشناسي آماده مي كند و مجموعه اي است از تحصيل در دروس دانشگاهي انتخابي دانشجو و هم چنين انگليسي در سطوح دانشگاهي و مهارت هاي تحصيلی.

در انتهاي هر دوره دانشجو آگاهي لازم را از درس مورد نظر خواهد داشت به علاوه توانائي های خود را در زمينه مهارتهاي دانشگاهي و زبان براي ورود به دانشگاه در دوره هاي كارشناسي افزايش مي دهد. دانشجو جهت ورود به اين دوره IFP بايستي بتواند مداركي دال بر نشان دادن وضعيت هوشي خوب و استاندارد و درجه زيادي از انگيزه و سطح مناسبي از زبان انگليسي از خود نشان دهد.

دانشجويان خارجی در صورتي كه براي اين دوره اقدام نمايند شانس زیادتری برای ورود به رشته دانشگاهي خواهند داشت, به شرطي كه دوره را با موفقيت و با نمره هاي مورد نياز پشت سر بگذارند و شرايط ورودي رشته مورد نظر را داشته باشند. دوره هاي پیش دانشگاهی برای دانشجوياني است كه در كشورهايي تحصيل كرده اند كه مدارك آنها در انگلستان شناخته شده نباشد. عموما دانش آموزان بايد نمره هاي خوبي از دروس خود در كشورشان داشته باشند تا بتوانند براي اين دوره ها اقدام كنند.

اين دوره شامل آمادگي براي زبان انگليسي چه به صورت همزمان با مطالعه دروس دانشگاهي يا ( فقط براي خود دوره انگليسي ) مي باشد تا دانشجو مهارتهاي زبان انگليسي خود را افزايش دهد.حداقل سن برای ورود به این دوره ،۱۷ سال تمام میباشد دانش آموزانی که هنوز دیپلم نگرفته اند بایدبجای دیپلم یک سال GCSE را بگذرانند وهمچنین دارا بودن دیپلم کشور ایران هم الزامی میباشد.برای ورود به Foundationحداقل سطح زبان intermediate(بالای مقدماتی) موردنیازمی باشد که حدود IELTS 4.5 می باشد.

برچسب ها
2 نظرات
  1. Pingback: دوره داروسازی انگلستان ( Pharmacy ) - موسسه سفیر ساعی

  2. افرا زارعی

    سلام ببخشید مسخواستم ببینم برای
    دورهً ي (A-level و foundation) ببينم قبلً از سن ١٨ سالگي و گرفتن بورسيه ادامه تحصيل در خارج كشور چه شرايتي لازم است ممنون ميشم ايميل بديد بهم

    پاسخ

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *