۱۳۹۶/۰۲/۱۹ بدون نظر انگلستان

دوره فوق لیسانس ( Master ) انگلستان

دانشجویان فارغ التحصیل دوره لیسانس انگلستان (BSc) برای گذراندن تحصیلات تکمیلی که اصطلاحا به آن PG-Post Graduate می گویند دارای چندین انتخاب می باشند.

یکی از دوره هایی که دانشجویان فارغ التحصیل لیسانس می توانند برای خواندن دوره فوق لیسانس انتخاب نمایند، دوره MSc یا MA می باشد. معمولا برای دانشجویانی که می خواهند سریعتر فوق لیسانس بگیرند و جذب کار شوند و یا دانشجویان خارجی که نظام آموزشی آنها به صورت حضور در کلاس است ،این دوره انتخاب مناسب تری برای خواندن دوره فوق لیسانس می باشد.

دوره MA یا MSc یک دوره ۱۲ ماهه است که به صورت حضور در کلاس و انجام پروژه پایانی برگزار می شود. به این منظور ابتدای دوره با حضور در کلاس و شرکت در امتحانات انجام شده و پس از آن دانشجویان می توانند زیرنظر استاد راهنما در یکی از موضوع های مرتبط با رشته خود به تحقیقات بپردازند. معمولا ۶ ماه از ۱۲ ماه به صورت درس و امتحان و ۶ ماه برای پروژه می باشد.

* دانشجویان فارغ التحصیل دوره لیسانس ایران برای گذراندن دوره فوق لیسانس می توانند وارد دوره MSc یا MA انگلستان شوند. برای ورود به این دوره ها داشتن IELTS 6.5 به بالا الزامی است ، البته دانشگاه ها برای افرادی که نمره پایینتر را کسب نموده اند نیز برنامه ریزی هایی خواهد داشت . ( امتحانات دیگر از قبیل تافل قابل قبول نمی باشد )

* اگر دانشجویان فارغ التحصیل دوره لیسانس از دانشگاههای ایران دارای مدرک زبان با نمره پایینتر باشند و یا قصد تغییر رشته را داشته باشند می توانند دوره پری مستر ( Pre – Master ) را بگذرانند.

* وزارت علوم مدرک دانشجویان فارغ التحصیل از دوره های MSc یا MA را معادل کارشناسی ارشد ارزشیابی می کند.

* دانشجویان فارغ التحصیل کارشناسی از دانشگاه های ایران یا انگلستان اگر قصد ادامه تحصیلات تا دکترا را در انگلستان داشته باشند و سپس قصد بازگشت به ایران را داشته باشند ،حتما باید ابتدا دوره MSc یا MA را بخوانند و بعد وارد دورهPhD/ Mphil )  ) انگلستان شوند. به خاطر آنکه وزارت علوم ایران مدرک دانشجویانی را که دکترا پیوسته بعد از دوره لیسانس را بدون گذراندن دوره فوق لیسانس MA یا MSc اخذ کرده باشند کارشناسی ارشد ارزشیابی می نماید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *