۱۳۹۶/۰۲/۱۹ ۳ نظرات انگلستان

دوره دکترا در انگلستان ( دوره PhD )

یکی از دوره هایی که مورد استقبال متقاضیان تحصیل در انگلستان می باشد دوره دکترا در انگلستان یا همان دوره PhD در انگلستان می باشد. ما قصد دارم در این مقاله کوتاه دوره دکترا در انگلستان ( دوره PhD ) را برای شما شرح نماییم.

دوره دکترا در انگلستان غالبا تنها بر اساس تحقیق صورت می پذیرد. در این دوره دانشجو باید بر اساس تحصیلات قبلی و علائق خود و آ مادگی و پذیرش استاد راهنما موضوعی را انتخاب کرده، مجهولی را کشف و تحقیق نوینی را ارائه دهد. این دوره به طور متوسط سه سال به طول می انجامد.

 قابل توجه است اخیرا در بعضی از دانشگاه ها در رشته علوم تربیتی (Education) به صورت ترکیبی از کلاس و تحقیق ارائه می شود.این دوره‌ منحصراً‌ با پژوهش‌ است‌ و در اين‌ پژوهش‌ بايد مجهولي‌ را كشف نماید ، يا موضوع‌ جديدي‌ در يكي‌ از رشته‌هاي‌ علوم‌ ارايه‌ شود. مدت‌ متوسط‌ اين‌ دوره‌ سه‌ سال‌ است‌ که براي‌ بالا بردن‌ توان‌ نظري‌ دانشجو چندین  درس‌ يا سمينار نيز ارايه‌ مي‌شود.

در نظام‌ تحصيلي‌ انگلستان‌ اخذ مدرك‌ Ph.D. مستقيماً‌ پس‌ از دوره‌ کارشناسی  ( Bachelor ) نيز ممكن‌ است، كه‌ در اين‌ صورت‌ بايستي‌ وضعيت‌ علمي‌ كاملاً‌ مطلوبي‌ داشته‌ باشد.

تبصره: مدرک دوره Ph.D (چنانچه تاريخ شروع به تحصيل بعد از اول سپتامبر ۲۰۱۰ باشد) در ایران صرفاً در صورت داشتن مدرک Master قابل بررسی و ارزشيابی است.

برای ورود به حوزه دکتری علاوه بر مشخص نمودن پروپزال و طرح برگرفته از علایق و سوابق دانشجو ، معمولا ارائه مدرک آیلتس با نمره ۷ نیز الزامی است.

برچسب ها
3 نظرات
  1. Pingback: دوره فوق لیسانس ( Master ) انگلستان - موسسه سفیر ساعی

  2. Pingback: دوره آمادگی دکترا ( Pre PhD ) انگلستان - موسسه سفیر ساعی

  3. Pingback: دوره فوق لیسانس پژوهشی انگلستان ( MPhil ) - موسسه سفیر ساعی

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *