دانشگاه ساوت بنک لندن (London South Bank University)

دانشگاه ساوت بنک لندن تقریباً ۷.۰۰۰ دانشجوی تحت حمایت دارد (بیش از یک‌سوم کل دانشجویان) و این یکی از دلایلی است که این دانشگاه را به یکی از ۱۵ دانشگاه صدرنشین به‌لحاظ حقوق پایه فارغ‌التحصیلان graduates’ starting salaries تبدیل کرده که در سال ۲۰۱۵ با میانگین تقریباً ۲۳.۶۰۰ پوند، ۳.۰۰۰ پوند بالاتر از میانگین کشوری گزارش شده‌است.

این دانشگاه با ۱.۰۰۰ کارفرما مشارکت داشته و در دوره‌های کارآموزی که در آن‌ها وقت دانشجویان میان یادگیری در محل کار و آموزش عالی تقسیم می‌شود، جایگاه بالایی دارد. در راستای رسیدن به هدف غایی «دانشگاه کوشای دوستدار محیط‌زیست که به مسائل جهان واقعی می‌پردازد» این دانشگاه سه اصل اساسی پیشرفت دانشجویی، تأثیر بر جهان واقعی، و دست‌یابی به فرصت‌ها را دستمایه کار خود قرار داده‌است.

%۷۵ از دانشجویان از پایتخت بوده و %۴۰ از آنان نیز از اقلیت‌های قومی محسوب می‌شوند. بسیاری از ۱۳.۰۰۰ دانشجوی مقطع کارشناسی این دانشگاه از دوره‌های مشترک با صنعت استقبال کرده‌اند، پروفسور دیوید فونیکس David Phoenix به‌عنوان معاون دانشگاه نیز بر افزایش حضور دانشجویان در صنعت تأکید ویژه‌ای داشته و همچنین در حال برنامه‌ریزی جهت اتصال ساختمان‌های دانشگاه به فضاهای سبز و ایجاد موقعیتی پردیس‌گونه دراین دانشگاه است.

حتما این مطلب خوانده شود!

راهنمای موضوعی اطلاعات دانشگاه جهت آشنایی کامل با تمامی مقادیر و موضوعات مختلفی که در بخش معرفی دانشگاه در ادامه آمده است حتما این مقاله را که به شرح موضوعات پرداخته، مطالعه نمایید.
 • این دانشگاه بودجه‌ای بالغ بر ۵۰میلیون پوند را در بخش تجهیزات مدرن آموزشی هزینه کرده و مبلغ ۳۸میلیون پوند دیگر را برای گسترش دانشگاه در دستور کار خود قرار داده و امیدوار است که طرح عظیم ۳میلیاردپوندی نوسازی منطقه الفنت اند کستل Elephant and Castle شامل بخش‌های ورودی این دانشگاه شود.

  مرکز رسانه‌ای ۴میلیون‌پوندی استودیوهای الفنت با تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته و فضاهای تمرینی و یک سالن تئاتر با استانداردهای صنعتی، در سال ۲۰۱۶ افتتاح گردیده‌است.

  پردیس اصلی این دانشگاه در ساوت‌وارک Southwark و در فاصله‌ای نه چندان دور از مجموعه هنری این منطقه قرار دارد. این پردیس شامل مرکز انرژی‌های پربازده و تجدیدپذیر در ساخت‌وساز شده که منبع یگانه آموزشی، پژوهشی و محلی برای ارائه تکنولوژی‌های کم‌کربن (دوستدار محیط‌زیست) بوده و نخستین مرکز پژوهشی فناوری‌های سبز درون‌شهری بریتانیا محسوب می‌شود.

  مرکز کاریابی و نوآوری کلارنس Clarence که با بودجه‌ای ۱۰میلیون‌پوندی در سال ۲۰۱۴ افتتاح شده و حمایت از تجارت‌های نوپای دانشجویی را در دستور کار خود قرار داده، به دروازه دسترسی جامعه محلی به مهارت‌های دانشگاهی تبدیل شده‌است.

  این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه‌ها به‌لحاظ «مشارکت‌های تبادل دانش» شناخته شده و در حوزه کارآفرینی دانشگاهی، در جوایز ملی کسب‌وکار سال ۲۰۱۶ Lioyd Bank نامزد دریافت جایزه دوک آو یورک Duke of York شده‌است.

  تعداد بیشتری از اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه در سال ۲۰۱۴ به فهرست سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی بریتانیا راه یافتند. این آثار همچنین به‌لحاظ تأثیر بیرونی امتیازات بهتری را به دست آوردند. تقریباً %۷۵ از این یافته‌ها در دو دسته‌بندی برتر حوزه‌های خود قرار گرفتند.

  تعدادی از دانشجویان رشته‌های بهداشت و سلامت، در سمت دیگر لندن و در بیمارستان‌هایی در Romford و Leytonstone مستقرند. پردیس کوچک‌تری در هاورینگ Havering قرار دارد که مکمل پردیس اصلی است.

  این دانشگاه تربیت‌کننده %۴۰ از پرستاران این شهر، و نیز دارای دوره‌های معتبری در حوزه‌های کاردرمانی و رادیوگرافی است. دوره‌های آموزشی دانشگاه در شبکه‌ای از کالج‌های برون‌مرزی، از چین گرفته تا سواحل کارائیب، تدریس می‌شود.

  دوره‌های جدید ارائه‌شده در سال ۲۰۱۷، شامل دوره‌های کارشناسی ارتباطات بین‌المللی و جامعه‌شناسی، علوم سیاسی، جرم‌شناسی، گردشگری میراث فرهنگی، مدیریت جاذبه‌ها، جغرافیای انسانی، برنامه‌ریزی، مسکن‌سازی و توسعة گردشگری است.

  این دانشگاه همواره به گسترش تحصیلات عالی بسیار اهمیت داده و ازهمین‌رو بیش از نیمی از دانشجویانش را از میان خانواده‌های طبقات اجتماعی‌ـ‌اقتصادی فرودست و نیازمند پذیرش می‌کند. این آمار بسیار بیشتر از دانشگاه‌هایی با دوره‌های مشابه و استانداردهای ورودی همسان است.

  گوناگونی دانشجویان ورودی این دانشگاه متأثر از دوره‌های مقدماتی متفاوت آنان مانند مدارس تابستانه برای مردم محلی در جهت ارتقای کیفیت‌های علمی است. این دوره‌ها در اواخر ژوئن آغاز شده و محدود به ۱۵ ساعت در هفته می شود تا به اعتبار دریافتی Benefit entitlement دانشگاه آسیبی نرسد.

  بااین‌وجود آمار ترک تحصیل در این دانشگاه، در شمار بالاترین‌های کشور قرار دارد و به جایگاه دانشگاه در ارزیابی ملی دانشجویی NSS خدشه‌ای جدی وارد کرده‌است. دانشگاه ساوت بنک، بیشتر درآمد خود را صرف حمایت از دانشجویان برای اتمام تحصیل در مقاطع مقرر می‌کند، این حمایت‌ها شامل بورسیه‌ها، کمک‌هزینه‌ها، مشاوره‌های دانشجویی، کارگاه‌های مهارتی، دوره‌های جمعی مشاوره، کمک‌های زبانی، و حمایت‌های سلامت و تندرستی می‌شود. یک مرکز دانشجویی جدید، به محل تجمع انجمن‌های دانشجویی و دیگر خدمات حمایتی دانشجویان تبدیل شده تا این امکانات را برای دانشجویان دسترس‌پذیرتر کند.

  این دانشگاه نخستین دانشگاهی است که از جانب مؤسسه خدمات مشتریان به دریافت ۴ اعتبارنامه عملکرد عالی در حوزه‌های خدمات اسکان، کتابخانه و منابع آموزشی، مرکز زندگی دانشجویی، و آکادمی ورزشی نائل شده و همچنین یکی از معدود دانشگاه‌های مرکز لندن است که مراکز اسکان دانشجویی‌اش در نزدیکی یکدیگر قرار دارند.

  یک مرکز ورزشی جدید با هزینه یک‌میلیون پوند در سال ۲۰۱۴ در این دانشگاه افتتاح شده که به یک سالن ورزشی چندمنظوره، مراکز درمانی و امکاناتی دیگر از قبیل سالن بدن‌سازی ۴۰‌دستگاهی و کلینیک آسیب‌های ورزشی مجهز است. این دانشگاه طرح‌های حمایت ورزشی جامعی را به دانشجویان ارائه می‌کند.

 • ۱۳۰۲۰ دانشجویان مقطع کارشناسی
  ۴۷۱۵ دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد
  ۶۱۹۸ دانشجویان بزرگسال
  ۸۰۴ دانشجویان بین المللی
 • رتبه بندی از سوی روزنامه تایمز و ساندی تایمز

  رتبه کل= ۱۲۰(رتبه دانشگاه در سال گذشته ۲۰۱۶: ۱۲۰)

  کیفیت تدریس
  رتبه ۱۱۵
  تجربه دانشجویی
  رتبه ۱۰۷
  کیفیت پژوهش
  رتبه ۶۴
  رضایت از اتحادیه دانشجویان (خدمات رفاهی)
  نرخ امید به پایان تحصیلات
  رتبه ۱۲۵
  نرخ ممتازین
  رتبه ۱۱۴
  چشم انداز فارغ التحصیلی ( نرخ اشتغال به کار)
  رتبه ۴۸
  پذیرش از مدارس بخش دولتی
 • شهریه

  • هزینه برای دانشجویان اهل بریتانیا / اتحادیه اروپا (۲۰۱۷-۲۰۱۸) - ۹۲۵۰ پوند
  • شهریه دوره کارآموزی - بدون شهریه
  • هزینه دانشجویان بین المللی برای سال ( ۲۰۱۷-۲۰۱۸ ) - ۱۱۶۰۰ پوند

  شهریه های بریتانیا متناسب با نرخ تورم از سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ به بعد افزایش خواهند یافت.

  اسکان و امکانات رفاهی

  تعداد اماکن و هزینه های درج شده مربوط به سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ هستند.

  • اماکن ارائه شده از سوی دانشگاه = ۱۳۰۰
  • درصد پذیرایی‌شوندگان ( خدمات تهیه غذا ) = ۰%
  • هزینه خدمات تهیه غذای خودپذیرا: ۵۰ تا ۱۱۸ پوند (اتاق‌های استاندارد)، ۲۰ تا ۱۴۳ پوند (اتاق همراه با محل کوچکی برای پخت‌وپز) به‌صورت هفتگی
  • دانشگاه برای اسکان و امکانات رفاهی دانشجویان سال‌اولی مقطع کارشناسی هیچ تضمینی نمی‌دهد، اما اولویت با دانشجویانی است که از خارج از لندن می‌آیند.
  • دانشجویان بین‌المللی سال‌اولی جدید نیز در صورت احراز شرایط اسکان داده خواهند شد.
 • ارتباط با دانشگاه از طریق وبسایت:

  در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد این مرکز و یا جهت مشاوره برای اخذ پذیرش از آن ، با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

  تماس با مشاوران ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵