دانشگاه پلیموث (Plymouth University)

دانشگاه پلیموث پس از بیش از ۲۵ پله سقوط طی ۴ سال، در آخرین نسخه‌های رده‌بندی‌ها ۵ پله صعود را تجربه کرده‌است. پروفسور جودیت پتس Judith Petts که از ساوت‌همپتون به این دانشگاه منتقل شده و در سال ۲۰۱۶ به سمت معاونت نائل آمده، امیدوار است که پس از دورانی پرتلاطم که به تعلیق و سپس جابه‌جایی بدون توضیح معاون پیشین دانشگاه انجامیده، روزهای خوش دانشگاه مجدداً از راه برسند.

البته دانشگاه پلیموث در سال‌های رکود نیز چندان بدون افتخار نبوده‌است: تنها دو دانشگاه تازه‌تأسیس (تأسیس‌شده پس از سال ۱۹۹۲) در سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی بریتانیا در ۲۰۱۴ نتایجی بهتر از این دانشگاه کسب کرده‌اند. در رده‌بندی آموزش عالی تایمز نیز این دانشگاه در میان ۶۰ دانشگاه برتر جهان که کمتر از ۵۰ سال قدمت دارند قرار گرفته‌است. به نسبت دیگر دانشگاه‌های هم‌تراز، شمار بیشتری از آثار اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه به سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی بریتانیا راه یافته‌اند، و تقریباً دوسوم از این آثار دارای اعتبار بین‌المللی و رتبه برجسته جهانی ارزیابی شده‌اند. این دانشگاه همچنین به‌لحاظ عملکردهای محیطی در صدر جدول سبز انسان‌ها و گیاهان People and Planet Green League of Environmental performance 2015 قرار گرفته‌اند.

بودجه‌ای بالغ بر بیش از ۲۵۰میلیون پوند در پردیس اصلی مرکز شهر این دانشگاه هزینه شده‌است. کتابخانه پردیس این دانشگاه ارتقا یافته و مرکز انجمن‌های دانشجویی نیز به‌سازی شده‌است. ساختمان‌های جدیدی شامل دانشکده‌های بهداشت و علوم بشری، انستیتوی آموزش پلیموث، و نیز یک مجموعه هنری ۳۵میلیون‌پوندی در این دانشگاه احداث شده‌اند. سالن تئاتر ۱میلیون پوندی Immersive Vision که نخستین نمونه از نوع خود در دانشگاه‌های بریتانیا به شمار می‌رود، احساس بودن «در» و نه فقط تماشای گونه‌های مختلفی از تصویر را در مخاطب ایجاد کرده‌است.

حتما این مطلب خوانده شود!

راهنمای موضوعی اطلاعات دانشگاه جهت آشنایی کامل با تمامی مقادیر و موضوعات مختلفی که در بخش معرفی دانشگاه در ادامه آمده است حتما این مقاله را که به شرح موضوعات پرداخته، مطالعه نمایید.
 • ساختمان ۱۹میلیون‌پوندی (علوم) دریایی دربرگیرنده پیشرفته‌ترین استخر موج کشور، یک مرکز ناوبری با شبیه‌ساز کشتی، و فضاهای تجاری برای شرکت‌ها در بخش تجدیدپذیرهای دریایی است. یک ایستگاه دریایی جدید نیز در سال ۲۰۱۴ افتتاح شده که میزبان تجهیزاتی برای آموزش غواصی علمی، و یک مرکز ۷میلیون‌پوندی هنرهای اجرایی است که شامل امکانات آموزشی و پژوهشی، یک فضای اجرای ۲۵۰نفره و دسترسی‌های مناسب برای معلولان است.

  پلیموث تنها دانشگاه تازه‌تأسیسی است که پس از قطع همکاری با دانشگاه اکستر در مدیریت کالج سابق پزشکی و دندان‌پزشکی پنینسولا Peninsula، دانشکده پزشکی مختص خود را راه‌اندازی کرده‌است. ورودی‌های این دانشکده در آغاز شامل ۷۵ ورودی دوره پزشکی، و همان ۵۰ ظرفیت کالج پنینسولا در رشته دندان‌پزشکی بوده‌است، اما اکنون با افزایش تعداد و گسترش رشته‌های علوم زیست‌پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی، شمار ورودی‌های این دانشگاه به ۳۰۰ نفر افزایش یافته‌است. این دانشگاه بزرگ‌ترین مرکز تعلیم‌وتربیت پرستار، ماما، و مرکز آموزش‌وپرورش حرفه‌ای بهداشت در منطقه است. امکانات پژوهشی دانشکده پزشکی با اعتباری بالغ بر ۱۵میلیون پوند در سال ۲۰۱۷ مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. با تقریباً ۲۶.۰۰۰ دانشجو، دانشگاه پلیموث بزرگ‌ترین مؤسسه آموزش عالی منطقه بوده و نیز نخستین دانشگاهی است که برنده جایزه Regional Growth Fund برای پیشبرد توسعه‌های اقتصادی شده‌است. این دانشگاه دارای یکی از ۱۰ مورد برتر امکانات تجاری است که بخشی از دارایی‌های ۱۰۰میلیون‌پوندی آن در زمینه نوآوری‌ها و امکانات تکمیل‌کننده incubation هزینه شده‌است.

  این دانشگاه در سال ۲۰۱۳ به‌عنوان نخستین دانشگاه برنده جایزه Social Enterprise Mark به‌عنوان تنها اعتبارنامه مستقل این حوزه انتخاب شده‌است. دانشگاه پلیموث همچنین در میان مراکز آموزشی داخل کشور در زمینه‌های بهداشت و مراقبت‌های اجتماعی، یادگیری عملی در علوم محیطی و طبیعی، مشارکت‌های سازمانی، و آموزش‌های در خدمت توسعه پایدار sustainable development مورد تقدیر قرار گرفته‌است. گفتنی است این موارد همگی به فعالیت‌های اصلی دانشگاه تبدیل شده‌اند. اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه تاکنون برنده ۲۰ بورسیه تحصیلی ملی شده‌اند. این آمار بالاتر از بسیاری از دانشگاه‌ها است.

  دانشگاه پلیموث عضوی از دانشگاه‌های ترکیبی در کورن وال cornwall است که به گسترش آموزش عالی در کشور می‌پردازد. این دانشگاه رابطه‌ای بی‌نظیر با ۱۸ کالج همکار که یکی از دانشکده‌های این دانشگاه را تشکیل می‌دهند داشته و شامل سرمایه‌گذاری کلی ۵/۳میلیون‌پوندی شده‌اند. این کالج‌ها به‌جز جرسی Jersey در سراسر کورن‌وال Cornwall تا سامرست Somerset پراکنده شده‌اند و ۱۰.۰۰۰ دانشجو را در خود جای داده که به تحصیل در دوره‌های دانشگاهی می‌پردازند.

  بررسی دانشجویان ورودی این دانشگاه نشان می‌دهد که دانشگاه پلیموث به مرکزی برای دانشجویان طبقه کارگر منطقه ساوت وست South west تبدیل شده‌است. بیش از %۹۴ از دانشجویان این دانشگاه در مدارس دولتی تحصیل کرده و تقریباً یک‌سوم از آنان به طبقات فرودست اجتماعی تعلق دارند. تقریباً ۱۲.۰۰۰ دانشجو آموزش‌های کارمحور یا دوره‌های کاریابی را می‌پذیرند که مهارت‌های استخدام‌پذیری خوبی را در دوره‌های تحصیلی برای آنان به همراه دارند. گفتنی است جایزه‌ای به نام پلیموث نیز به موفقیت‌های فوق‌برنامه این دانشگاه تعلق گرفته‌است.

   امکانات دانشجویی این دانشگاه شامل یک مرکز جدید ۳میلیون‌پوندی تندرستی و سلامت، و یک دهکده دانشجویی ۱۳۰۰تخته با هزینه ۱۵میلیون پوند است. امکانات ارتقایافته ورزش‌های آبی و مرکز بدن‌سازی ۸۵۰هزارپوندی به فضاهای ورزشی این دانشگاه افزوده شده‌است. هم‌چنین کمک‌هزینه‌ها و بورسیه‌های ورزشی خوبی نیز برای دانشجویان مستعد در نظر گرفته شده‌است.

  این دانشگاه در راستای حمایت از فعالیت‌های ورزشی در شهر، به همکاری با باشگاه راگبی پلیموث آلبیون Plymouth Albion پرداخته و ۵/۲میلیون پوند نیز به گسترش فضاهای ورزشی در لایف سنتر Life center 45میلیون‌پوندی پلیموث اختصاص داده‌است. در مرکز شنا و شیرجه شهر که دارای استانداردهای بین‌المللی است، سانس‌هایی ویژه دانشجویان در نظر گرفته شده‌است. گفتنی است فضاهای شبانه مناسبی نیز برای تفریحات شبانه دانشجویان در شهر وجود دارد.

 • ۲۲۷۲۵ دانشجویان مقطع کارشناسی
  ۳۱۷۵ دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد
  ۵۷۰۴ دانشجویان بزرگسال
  ۱۵۳۲ دانشجویان بین المللی
 • رتبه بندی از سوی روزنامه تایمز و ساندی تایمز

  رتبه کل= ۸۰(رتبه دانشگاه در سال گذشته ۲۰۱۶: ۸۵)

  کیفیت تدریس
  رتبه ۵۸
  تجربه دانشجویی
  رتبه ۷۷
  کیفیت پژوهش
  رتبه ۵۶
  رضایت از اتحادیه دانشجویان (خدمات رفاهی)
  نرخ امید به پایان تحصیلات
  رتبه ۷۱
  نرخ ممتازین
  رتبه ۷۱
  چشم انداز فارغ التحصیلی ( نرخ اشتغال به کار)
  رتبه ۷۸
  پذیرش از مدارس بخش دولتی
 • شهریه

  • هزینه برای دانشجویان اهل بریتانیا / اتحادیه اروپا (۲۰۱۷-۲۰۱۸) - ۹۲۵۰ پوند
  • شهریه دوره کارآموزی - ۱۲۳۰ پوند
  • هزینه دانشجویان بین المللی برای سال ( ۲۰۱۷-۲۰۱۸ ) - ۱۲۵۰۰-۱۲۲۵۰ پوند

  شهریه های بریتانیا متناسب با نرخ تورم از سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ به بعد افزایش خواهند یافت.

  اسکان و امکانات رفاهی

  تعداد اماکن و هزینه های درج شده مربوط به سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ هستند.

  • اماکن ارائه شده از سوی دانشگاه = ۲۸۲۱
  • درصد پذیرایی‌شوندگان ( خدمات تهیه غذا ) = ۰%
  • هزینه خدمات تهیه غذای خودپذیرا: ۰۰ تا ۱۶۵-۳۰ تا ۹۷ پوند (۴۱-۴۰ هفته)
  • دانشجویان سال اول در صورت احراز شرایط اسکان داده خواهند شد.
  • دانشجویان بین‌المللی: مانند سایر دانشجویان بریتانیایی
 • ارتباط با دانشگاه از طریق وبسایت:

  در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد این مرکز و یا جهت مشاوره برای اخذ پذیرش از آن ، با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

  تماس با مشاوران ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵