دانشگاه کوئین مری لندن (Queen Mary, University of London)

به نظر می‌رسد که دانشگاه کوئین مری نیز مانند دیگر دانشگاه‌های لندن در ارزیابی ملی دانشجویی NSS پسرفت کرده، در دو شاخص ارزیابی رضایت دانشجویی، در شمار ۲۰ دانشگاه انتهایی جدول قرار گرفته و در نتیجه در رده‌بندی مجله آموزش عالی تایمز و ساندی تایمز نیز با ۶ پله سقوط مواجه شده‌است. این دانشگاه در سال‌های پیشین به نسبت اکثر دانشگاه‌های هم‌تراز که همواره در این زمینه دچار چالش بوده‌اند، امتیازات بالاتری را در حوزه رضایت دانشجویی کسب کرده‌است. در این دانشگاه که از مشکلات فراگیر دانشگاه‌های لندن رنج نمی‌برد اکثر دانشجویان مقطع کارشناسی، در منطقه رو‌به‌نوگرایی اِست اِند east end لندن، در پردیس‌های جامع، تحصیل کرده و اسکان می‌یابند. دانشکده بزرگ پزشکی، دانشکده پزشکی و دندان‌پزشکی لندن London School of Medicine and Dentistry و Barts، در منطقه‌ای نزدیک، در وایت‌چپل Whitechapel مستقر هستند. از زمانی‌که این دانشگاه در سال ۲۰۱۵ به جمع دانشگاه‌های برجسته پژوهشی گروه راسل پیوست، پذیرش و ثبت‌نام در آن یک‌سوم افزایش داشته‌است.

طرح‌های توسعه پردیس مایل اند Mile End با هزینه‌ای بالغ بر ۹۸میلیون پوند و در بازه‌ای ۵ساله در حال اجراست. از اقدامات توسعه‌ای اخیر این دانشگاه می‌توان به احداث مرکز فارغ‌التحصیلان که در سال ۲۰۱۷ و برای جمعیت روبه‌رشد فارغ‌التحصیلان دوره‌های تکمیلی افتتاح شده و فضاهای جدیدی را برای دانشکدة اقتصاد و امور مالی دانشگاه به ارمغان آورده اشاره کرد.

حتما این مطلب خوانده شود!

راهنمای موضوعی اطلاعات دانشگاه جهت آشنایی کامل با تمامی مقادیر و موضوعات مختلفی که در بخش معرفی دانشگاه در ادامه آمده است حتما این مقاله را که به شرح موضوعات پرداخته، مطالعه نمایید.
 • آزمایشگاه‌های فیزیک این دانشگاه ارتقا یافته‌اند و طرح نوسازی ساختمان‌های مهندسی و ریاضیات نیز پیش از سال تحصیلی ۲۰۱۷ افتتاح خواهند شد. ساختمان تاریخی قصر مردم People’s Palace که آموزش عمومی را برای مردم عصر ویکتوریا Victorian Masses به ارمغان آورده، هنوز هم مشهورترین جلوه دانشگاه کوئین مری بوده و برای میزبانی از رویدادهای فرهنگی دانشگاه و نیز جامعه محلی، مرمت و به‌سازی شده‌است. این پردیس شامل یک مرکز برجسته منابع آموزشی و یکی از بزرگترین مجموعه‌های اقامتی دانشگاه‌های لندن می‌شود. ساختمان ۲۱میلیون‌پوندی آرتس‌تو ArtsTwo به یک استودیوی نمایش و یک سالن کنفرانس مجهز است. همچنین اتاق‌هایی در کمپ وجود دارد که در کنار دومین قبرستان قدیمی یهودیان لندن که قدمت آن به قرن هجدهم می‌رسد واقع شده‌است. دانشکده پزشکی این دانشگاه که در رده‌بندی جهانی QS در شمار ۱۰۰ دانشکده برتر جای گرفته، در ساختمان ۴۵میلیون‌پوندی بلیزارد Blizard واقع شده‌است. انستیتوی دندان‌پزشکی این دانشگاه در سال ۲۰۱۴ به بیمارستان سلطنتی لندن و جدیدترین دانشکده دندان‌پزشکی بریتانیا که در ۴۰ سال اخیر ساخته شده و تجهیزاتی نوین به ارزش ۷۸میلیون پوند را داراست، نقل مکان کرده‌است.

  مرکز نوآوری‌های بایو اینترپرایزز BioEnterprises کوئین مری در پردیس وایت‌چپل شرکت‌های علمی، و مرکز یاخته‌ها Centre of the Cell که نخستین مرکز آموزشی علمی جهان است و پژوهشگران در آزمایشگاه‌های پژوهشی آن به موضوعات زیست‌پزشکی مشغول‌اند، مستقر شده‌است. این دانشگاه که ارائه‌کننده طرح نوآورانه علوم زیستی است دانشکده‌های علوم پایه و مهندسی، علوم انسانی و علوم اجتماعی، و دانشکده پزشکی و دندان‌پزشکی لندن و بارتز را برای کار بر روی موضوعات مربوط به حوزه سلامت شخصی و پرداختن به مسائل مهم سلامت عمومی، چه منطقه‌ای و چه جهانی، پیوند می‌دهد.

  این دانشگاه همچنین در حال راه‌اندازی یک دانشکده پزشکی جدید در مالتا Malta است. برنامه‌های پزشکی اِم.بی.بی.اس. MBBS مالتا در جزایر مالتا و گوزو Gozo توسط پرسنل این دانشگاه ارائه و تدریس می‌شوند. این برنامه با برنامه‌های لندن بسیار هماهنگ خواهد بود. نخستین دانشجویان آن در سپتامبر ۲۰۱۷ تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز خواهند کرد.

  یافته‌های پژوهشی رشته پزشکی و دیگر موضوعات حوزه بهداشت، در سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی بریتانیا در سال ۲۰۱۴ موفق به کسب جایگاه‌های مناسبی شده‌اند، اما بهترین نتایج این دانشگاه به پژوهش‌های حوزه علوم انسانی تعلق دارد. تقریباً %۹۵ از پژوهش‌های زبان‌شناختی و نیز موسیقی، درام، و هنرهای اجرایی دارای جایگاه برجسته جهانی و اعتبار بین‌المللی ارزیابی شده‌اند. بیش از %۸۵ از آثار پذیرش‌شده این دانشگاه در دو دسته برتر حوزه‌های خود قرار گرفته، و پژوهش‌های رشته‌های شیمی، پزشکی، علوم کامپیوتر و مهندسی نیز به‌طور مشخص عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته‌اند.

  اکثر سخنرانی‌های علمی این دانشگاه تصویربرداری شده و به‌صورت آنلاین در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرد و به آنان کمک می‌کند بخش‌هایی از درس را که متوجه نشده‌اند بازبینی کنند.

  بیش از یک‌سوم دانشجویان کارشناسی این دانشگاه از خانواده‌های طبقه کارگر جامعه هستند. این میزان بسیار بالاتر از دیگر دانشگاه‌های اعضای گروه راسل است. بسیاری نیز از اقلیت‌های قومی لندن هستند. دانشگاه کوئین مری لندن %۲۰ از دانشجویان خود را از ۱۵۵ کشور دیگر جذب کرده‌است. برنامه تبادل دانشجوی گسترده‌ای نیز وجود دارد که شامل دانشگاه‌های امریکا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، کشورهای اروپایی و البته چین می‌شود که بیش از ۲.۰۰۰ دانشجو در پکن، در حال گذراندن دوره‌های مشترک میان دانشگاه کوئین مری و دانشگاه پکن در رشته‌های پست و مخابرات هستند.

  امکانات زندگی اجتماعی مناسبی در پردیس مایل اِند تدارک‌دیده‌شده که شامل مرکز به‌سازی‌شده انجمن‌های دانشجویی و یک کافة جدید می‌شود. یک مرکز سلامتی و بدن‌سازی که مورد حمایت دانشگاه است نیز به ارتقای امکانات ورزشی کمک کرده‌است. دانشجویان از هزینه‌های نسبتاً پایین (به نسبت پایتخت) در شرق لندن و نیز مجاورت با فرهنگ جوان و پویا مناطق Spitalfields, Shoreditch, Brick Lane استقبال می‌کنند.

  دانشجویان این دانشگاه می‌توانند از امکانات ورزشی حاضر در پارک المپیک ملکه الیزابت، شامل سالن Copper Box و استخر شنای آکواتیک سنتر Aquatic Centre بهره ببرند.

 • ۱۱۳۹۰ دانشجویان مقطع کارشناسی
  ۴۵۷۰ دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد
  ۱۱۱۶ دانشجویان بزرگسال
  ۲۶۵۰ دانشجویان بین المللی
 • رتبه بندی از سوی روزنامه تایمز و ساندی تایمز

  رتبه کل= ۴۰(رتبه دانشگاه در سال گذشته ۲۰۱۶: ۳۴)

  کیفیت تدریس
  رتبه ۱۱۷
  تجربه دانشجویی
  رتبه ۱۱۲
  کیفیت پژوهش
  رتبه ۱۹
  رضایت از اتحادیه دانشجویان (خدمات رفاهی)
  نرخ امید به پایان تحصیلات
  رتبه ۳۸
  نرخ ممتازین
  رتبه ۵۱
  چشم انداز فارغ التحصیلی ( نرخ اشتغال به کار)
  رتبه ۳۱
  پذیرش از مدارس بخش دولتی
 • شهریه

  • هزینه برای دانشجویان اهل بریتانیا / اتحادیه اروپا (۲۰۱۷-۲۰۱۸) - ۹۲۵۰ پوند
  • شهریه دوره کارآموزی - ۱۳۸۵ پوند
  • هزینه دانشجویان بین المللی برای سال ( ۲۰۱۷-۲۰۱۸ ) - ۱۹۵۵۰-۱۴۵۰۰ پوند

  شهریه های بریتانیا متناسب با نرخ تورم از سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ به بعد افزایش خواهند یافت.

  اسکان و امکانات رفاهی

  تعداد اماکن و هزینه های درج شده مربوط به سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ هستند.

  • اماکن ارائه شده از سوی دانشگاه = ۲۴۹۰
  • درصد پذیرایی‌شوندگان ( خدمات تهیه غذا ) = ۰%
  • هزینه خدمات تهیه غذای خودپذیرا: ۱۷۹-۱۲۷ پوند به‌صورت هفتگی برای اتاق تک‌نفره
  • خدمات اسکان و امکانات رفاهی تمام دانشجویان سال اول درصورتی‌که این دانشگاه انتخاب اولشان بوده باشد و شرایط کافی را احراز کرده باشند تضمین شده‌است.
  • دانشجویان بین‌المللی: درباره متقاضیان جدیدی که معیارهای این دانشگاه را داشته باشند همانند دانشجویان داخلی که از خارج از لندن بزرگ می‌آیند تصمیم‌گیری خواهد شد.
 • ارتباط با دانشگاه از طریق وبسایت:

  در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد این مرکز و یا جهت مشاوره برای اخذ پذیرش از آن ، با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

  تماس با مشاوران ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵