رشته الهیات و مطالعات ادیان

دانشگاه کمبریج Cambridge هفت سال است که صدر جدول رشته الهیات و مطالعات ادیان را در اختیار گرفته‌است. این دانشگاه پیش از این، با بالاترین استانداردهای ورودی و بهترین دورنمای شغلی فارغ‌التحصیلی، هر سال صدر جدول را با دانشگاه دورهام Durham مبادله می‌کرد.

هنوز هم تنها کمتر از ۱ امتیاز بین این ۲ دانشگاه فاصله است. دانشگاه دورهام، همانند ارزیابی پیشین در سال ۲۰۰۸، در سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی بریتانیا REF به بهترین نتایج دست یافته‌است. رقابت در این رشته به‌ویژه در اسکاتلند بسیار بالاست به‌طوری‌که از ۱۴ دانشگاه برتر ۵ دانشگاه، به رهبری دانشگاه سنت اندروز St. Andrews، در مقام سوم قرار دارند. دانشگاه سنت اندروز در شاخص‌های کیفیت تدریس، بازخورد و پشتیبانی تحصیلی با رتبه قابل‌توجه تقریباً ۹۹درصدی به بالاترین میزان رضایت دست یافته‌است. درحالی‌که دانشگاه لیورپول هوپ Liverpool Hope در رتبه مشترکاً ۱۷، در بخش‌های باقی‌ماندة ارزیابی ملی دانشجویی NSS بهترین عملکرد را داشته‌است.

 • به‌طور کلی سطح رضایت از این رشته بالا است و فقط ۳ دانشگاه امتیازی کمتر از %۷۵ را در شاخص رضایت در هر دو مقیاس NSS به دست آورده‌اند.

  مطمئناً تمام فارغ‌التحصیلان به کلیسا نمی‌روند، اما این حرفه به حفظ نرخ اشتغال سالم کمک کرده‌است. از منظر دورنمای شغلی فارغ‌التحصیلی این ۲ رشته با ۳ پله صعود به رتبه سی‌وسوم رسیده‌اند و در جدول دستمزدها همچنان در میان ۴۰ رشته برتر قرار دارند. بیش از یک‌سوم از فارغ‌التحصیلان به‌صورت تمام‌وقت یا نیمه‌وقت وارد دوره‌های تحصیلات تکمیلی می‌شوند.

  بیش از ۱.۰۰۰ دانشجو در سال ۲۰۱۵ در دوره‌های الهیات و مطالعات ادیان شروع به تحصیل کرده‌اند که این مقدار اندکی کمتر از سال قبل و هنوز هم بسیار پایین‌تر از قبل از اعمال شهریه ۹۰۰۰پوندی است. در آن زمان تعداد داوطلبان تقریباً %۲۵ کاهش یافت. در حال حاضر به‌ازای هر ظرفیت ۴ داوطلب برای این رشته گزارش شده‌است. با این وجود، در سال ۲۰۱۷ قرار است ۵۸ دانشگاه و کالج دوره‌های آموزشی این رشته را ارائه کنند که این تعداد ۳ تا بیشتر از سال ۲۰۱۶ است.

  1. دانشگاه کمبریج ( University Of Cambridge)
  2. دانشگاه دورهام ( Durham University)
  3. دانشگاه سنت اندروز (University of St Andrews)
  4. دانشگاه لنکستر ( University Of Lancaster)
  5. دانشگاه اکستر (University Of Exeter)
  6. دانشگاه آکسفورد ( Univerity Of Oxford)
  7. دانشگاه ناتینگهام (University Of Nottingham)
  8. دانشگاه بیرمنگام (University Of Birmingham)
  9. دانشگاه بریستول (University Of Bristol)

 • در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد این رشته و یا جهت مشاوره برای اخذ پذیرش از این رشته در انگلستان ، با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

  تماس با مشاوران ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *