دانشگاه وست‌مینستر (University of Westminster)

آخرین سرشماری‌ها حاکی از آن است که دانشجویانی از ۱۶۹ کشور دنیا در دانشگاه وست‌مینستر مشغول به تحصیل هستند. این میزان پراکندگی ملیتی اگر نگوییم در دنیا، حداقل در تمام بریتانیا بی‌نظیر است. این دانشگاه بیش از ۸.۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی داشته که تقریباً ۱.۵۰۰ نفرشان در مقطع کارشناسی مشغول‌به‌تحصیل‌اند. دوره‌های آموزشی دانشگاه وست‌مینستر در ۹ کشور دیگر (از سریلانکا گرفته تا ازبکستان) ارائه می‌شوند که این نکته ویژگی بارز این دانشگاه محسوب شده و جایزة Queen’s Award For Enterprise را برای دانشگاه وست‌مینستر به ارمغان آورده‌است.

گسترش فرصت‌های تحصیل و کار در خارج از کشور، مهم‌ترین برنامه در استراتژی پیوندهای جهانیGlobal Engagement  Strategy این دانشگاه است. مسئولین این دانشگاه توجه بسیاری به مسائل محلی نشان می‌دهند، به‌عنوان مثال شمار دانشجویان پاره‌وقت این دانشگاه افزایش یافته، آن‌هم درحالی‌که این آمار در سطح کشور و در سایر دانشگاه‌ها کاهش یافته‌است.

درخواست پذیرش در این دانشگاه در سال ۲۰۱۵ کاهش یافته، اما از هر لحاظ، بالاتر از آمار این دانشگاه پیش از سال ۲۰۱۴ قرار گرفته‌است. در دانشگاه وست‌مینستر برای ایجاد همکاری‌های پویا میان دانشجویان رشته‌های هنرهای خلاقه creative arts و طراحی، معماری و محیط انسان‌ساخت، علوم و فناوری، کسب‌وکار، حقوق، علوم اجتماعی و علوم انسانی تلاش‌هایی با هدف نهایی تبدیل وست‌مینستر به یک دانشگاه تجربه‌ـ‌محور practice-informed برجسته صورت پذیرفته‌است.

حتما این مطلب خوانده شود!

راهنمای موضوعی اطلاعات دانشگاه جهت آشنایی کامل با تمامی مقادیر و موضوعات مختلفی که در بخش معرفی دانشگاه در ادامه آمده است حتما این مقاله را که به شرح موضوعات پرداخته، مطالعه نمایید.
 • دانشگاه وست‌مینستر با بیش از ۳.۰۰۰ شرکت به همکاری پرداخته و دانشجویان را ترغیب می‌کند که به‌عنوان بخشی از دوره‌های تحصیلی خود، به حضور در موقعیت‌های کاری ترتیب‌داده‌شده توسط این شرکت‌ها بپردازند. تمامی دوره‌های این دانشگاه ذیل برنامه آینده‌نگر آموزش Learning Futures Programme که از سال ۲۰۱۶ آغاز شده، مورد بازبینی قرار گرفته‌اند.

  طراحی ساختار دوره‌های کارشناسی با هدف ارائه آموزش عمیق‌تر به دانشجویان از طریق دوره‌های یک‌ساله و تزریق مهارت‌های حرفه‌ای به بدنه آموزشی رشته‌ها صورت پذیرفته‌است. در برنامه‌های پیشِ رو دانشگاه حمایت‌های جدیدی از طرح‌های استخدام‌پذیری و پویایی بین‌المللی شده و نیز باتوجه‌به فعالیت‌های فوق‌برنامه دانشجویی، کمک‌های قابل اهمیت به منافع عامه شناسایی می‌شود.

  تقریباً نیمی از دانشجویان بریتانیایی مقطع کارشناسی این دانشگاه از چهار طبقه فرودست و نیازمند اجتماعی‌ـ‌اقتصادی جامعه‌اند و شمار دانشجویان اقلیت‌های قومی و نژادی نیز در این دانشگاه در شمار بالاترین‌ها قرار دارد. میزان ترک تحصیل در این دانشگاه کاهش یافته و باتوجه‌به دوره‌ها و استانداردهای ورودی وست‌مینستر پایین‌تر از حد میانگین گزارش شده‌است.

  اگرچه آثار پژوهشی تنها %۳۰ از اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه به سازوکار بهبود کیفیت آثار پژوهشی بریتانیا راه یافتند، اما تقریباً دوسوم از این یافته‌ها دارای جایگاه برجسته جهانی و اعتبار بین‌المللی ارزیابی گردیدند.

  دانشگاه وست‌مینستر مجدداً در شمار دانشگاه‌های برجسته حوزه‌های ارتباطات و مطالعات رسانه قرار گرفته، و نیز در رشته‌های هنر و طراحی، و زبان انگلیسی عملکرد مثبتی از خود نشان داده‌است. این دانشگاه هم‌چنین با تأسیس انستیتوی مطالعات پیشرفتة وست‌مینسترWestminster Institute For Advanced Studies  با حمایت از پژوهش‌های علوم انسانی و علوم پایه، در صدد ترویج تفکر نقادانه مستقل و میان‌رشته‌ای است.

  قدمت دانشگاه وست‌مینستر به سال ۱۸۳۸ بازمی‌گردد، به زمانی‌که این دانشگاه به عنوان نخستین دانشگاه پلی‌تکنیک (دارالفنون) بریتانیا فعالیت خود را آغاز کرد. دانشگاه وست‌مینستر سال گذشته سینمای مرمت‌شده Regent Street را افتتاح کرد، به نظر می‌رسد که این ساختمان محل تولد سینما در بریتانیا، و نخستین محل پخش تصاویر متحرک (انیمیشن) باشد. ساختمان اداره مرکزی، در نزدیکی ساختمان اصلی BBC، میزبان رشته‌های علوم اجتماعی، علوم انسانی، و زبان‌ها است.

  دانشگاه وست‌مینستر در همکاری با دانشگاه سوآس SOAS (دانشکده مطالعات مشرق‌زمین و آفریقا) و دانشگاه لندن، و ذیل برنامه Routes Into Languages و با هدف ترغیب انسان‌ها به زبان‌آموزی، یکی از گسترده‌ترین برنامه‌های آموزش زبان را به اجرا درآورده‌است.

  دانشگاه وست‌مینستر سرمایه‌گذاری‌های گسترده در ساختمان‌ها و امکانات و به‌سازی عمده پردیس Regent و سایت Little Titchfield ادامه داده‌است. احداث یک آتلیه و آزمایشگاه، جایگاه دانشکده معماری این دانشگاه را به‌عنوان یکی از مراکز برجسته بریتانیا تثبیت خواهد کرد.

  دانشکده کسب‌وکار این دانشگاه از طرف مؤسسه رسمی امنیت و سرمایه‌گذاری Chartered Institute for Securities and Investment، به‌عنوان «مرکز عالی» Center of Excellence شناخته شده‌، گفتنی است که این عنوان در سراسر جهان تنها به ۱۲ مرکز اختصاص یافته‌است. سایت هارو Harrow این دانشگاه نیز مجدداً گسترش یافته و یک کتابخانه و مرکز منابع جدید، اتاق خبر چندرسانه‌ای، سالن اجتماعات فضای باز، و یک کافه در آن افتتاح شده‌است. این دانشگاه بودجه‌ای بالغ بر ۲میلیون پوند را صرف تجهیز و به‌سازی آزمایشگاه علوم زیستی پردیس کاوندیش Cavendish کرده‌است. علی‌رغم همه این‌ها، قسمت اعظم شهرت این دانشگاه به‌خاطر دانشکدة رسانه، هنر و طراحی است.

  دانش‌آموختگان این دانشگاه در مراسم اسکار سال ۲۰۱۶ برنده دو جایزه شدند: آصف کاپادیا Asif Kapadia جایزه اسکار بهترین فیلم مستند، و شان کریستوفر اُگیلوی shan Christopher ogilvie جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه را به دست آوردند.

  دانشگاه وست‌مینستر در سال‌های اخیر، امکانات اسکان دانشجویی را گسترش داده که از آن‌جمله می‌توان به افتتاح دهکده دانشجویی مخصوص دانشجویان سال اول در نزدیکی ورزشگاه ومبلی Wembley اشاره کرد. هم‌چنین پیش از این نیز مبلغ ۶میلیون پوند صرف ساخت یک اقامتگاه در هارو، و به‌سازی اقامتگاه‌های مری‌لوبون Marylebone شده بود، اما این امر نتوانسته تأثیر چندانی در تورم بازار مسکن پایتخت داشته باشد.

  پردیس Harrow فضای اجتماعی مناسبی دارد، اما دانشجویانی که در پردیس‌های دیگر ساکن‌اند، ترجیح می‌دهند اوقات خود در نقاط مختلف شهر سپری کنند. امکانات ورزشی این دانشگاه، پراکنده‌اند و شامل زمین‌های ورزشی و آشیانة قایق در چیس‌ویک Chiswick در غرب لندن، و یک باشگاه کاملاً مجهز در پردیس مرکزی ریجنت Regent می‌شوند.

 • ۱۶۱۴۵ دانشجویان مقطع کارشناسی
  ۴۳۲۵ دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد
  ۳۰۳۵ دانشجویان بزرگسال
  ۲۷۷۴ دانشجویان بین المللی
 • رتبه بندی از سوی روزنامه تایمز و ساندی تایمز

  رتبه کل= ۱۱۷(رتبه دانشگاه در سال گذشته ۲۰۱۶: ۱۱۵)

  کیفیت تدریس
  رتبه ۱۲۵
  تجربه دانشجویی
  رتبه ۱۰۵
  کیفیت پژوهش
  رتبه ۵۹
  رضایت از اتحادیه دانشجویان (خدمات رفاهی)
  نرخ امید به پایان تحصیلات
  رتبه ۹۸
  نرخ ممتازین
  رتبه ۷۶
  چشم انداز فارغ التحصیلی ( نرخ اشتغال به کار)
  رتبه ۱۱۸
  پذیرش از مدارس بخش دولتی
 • شهریه

  • هزینه برای دانشجویان اهل بریتانیا / اتحادیه اروپا (۲۰۱۷-۲۰۱۸) - ۹۲۵۰ پوند
  • شهریه دوره کارآموزی - ۱۳۵۰ پوند
  • هزینه دانشجویان بین المللی برای سال ( ۲۰۱۷-۲۰۱۸ ) - ۱۲۵۰۰ پوند

  شهریه های بریتانیا متناسب با نرخ تورم از سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ به بعد افزایش خواهند یافت.

  اسکان و امکانات رفاهی

  تعداد اماکن و هزینه های درج شده مربوط به سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ هستند.

  • اماکن ارائه شده از سوی دانشگاه = ۱۱۷۰
  • درصد پذیرایی‌شوندگان ( خدمات تهیه غذا ) = ۰%
  • هزینه خدمات تهیه غذای خودپذیرا: ۶۰ تا ۲۱۵-۰۳ تا ۱۳۵ پوند (۳۸ هفته)
  • دانشجویان سال اول برای برخورداری از خدمات اسکان و امکانات رفاهی در اولویت هستند. محدودیت‌های اقامتی اعمال خواهند شد.
  • دانشجویان بین‌المللی: مانند سایر دانشجویان
 • ارتباط با دانشگاه از طریق وبسایت:

  در صورت داشتن هرگونه سوالی در مورد این مرکز و یا جهت مشاوره برای اخذ پذیرش از آن ، با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

  تماس با مشاوران ۰۲۱-۸۸۱۹۱۵۴۵